0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Средба на министерот Спасовски со деканот на Факултетот за безбедност Дујовски

Министерот за внатрешни работи  Оливер Спасовски оствари средба со деканот на Факултетот за безбедност  проф. д-р Никола Дујовски со цел увид во тековните градежни активности на објекти на факултетот, за чие што реновирање се издвоени 1.535.845 денари, средства обезбедени од Буџетот на Министерството за образование и наука и Универзитетот „Свети Климент Охридски“ од Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close