0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на министерот Спасовски со чешкиот амбасадор Мирослав Томан

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со амбасадорот на Чешката  Република  во  земјава, Мирослав Томан, и со  новоименуваниот конзул и раководител на економскиот сектор  во Амбасадата на Чешка, Давид Чернохорски, кому Спасовски, како што информира МВР, му посака добредојде и успех во работата во унапредувањето  на  одличните билатералните односи меѓу двете држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close