0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на министерот Спасовски и државниот секретар Несторовска со државниот секретар во МВР на Црна Гора, Миљаниќ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски пред еден час на неговиот ФБ профил објави дека денеска заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска се сретнале со државниот секретар на Министерството за внатрешни работи на Црна Гора, Зоран Миљаниќ, кој престојува во работна посета на нашето министерство.

Back to top button
Close
Close