КултураОпштество

Средба на министерката Стефоска со претседателот на Меѓународниот совет на фолклорни фестивали и уметности при УНЕСКО

Поинтензивна промоција на нематеријалното културно наследство беше тема на средбата на министерката за култура Ирена Стефоска со Филип Босан, претседател на Меѓународниот совет на организации на фолклорни фестивали и уметности - ЦИОФФ, која дејствува во рамките на УНЕСКО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close