0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Средба на министерката Шахпаска со претставници на МАПАС

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска имаше работна средба со претставници на Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС), со кои, како што пишува на нејзиниот фејсбук профил, разговарале за тековните и идни активности на самата агенција и реалната слика во нашата држава.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close