Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Средба на Бектеши со претставници од ХОТАМ во Струга

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи состанок со претставници на Хотелската асоцијација на Македонија (ХОТАМ).

Скопје, 20 мај 2020 (МИА) – Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи состанок со претставници на Хотелската асоцијација на Македонија (ХОТАМ).

На состанокот со претставници од ХОТАМ, кој ќе се одржи во Струга, ќе присуствува и градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко.скс/бак/

Back to top button
Close
Close