Svet.SlajderБалканДописници Свет

Средба на Јанев со британскиот амбасадор во Софија

Премиерот на Бугарија, Стефан Јанев и амбасадорот на Велика Британија во Софија, Роб Диксон одржаа состанок со официјалниот претставник на производителот на машини за гласање „Самртматик“ (Smartmatic) за набавката на дополнителниот број машини потребни за претстојното гласање, јави дописникот на МИА од Софија

Back to top button
Close
Close