0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на Џафери со казахстанскиот амбасадор Aбдрашов

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска имаше средба со амбасадорот на Република Казахстан во земјава Жанибек Абдрашов, на која му посака добредојде и изрази уверување дека уште повеќе ќе се продлабочи и досега  исклучителната соработка со Амбасадата на Казахстан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close