0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на Џафери со холандскиот амбасадор Коп: Прашањето за членство во ЕУ не е дали, туку кога

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска имаше средба со амбасадорот на Холандија во земјава Дирк Јан Коп, на која изрази благодарност за холандската поддршка на политиката на проширување на ЕУ, како и за силната поддршка на земјава во процесот на спроведувањето на реформите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close