БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Мицотакис – Ердоган во Брисел

Прва тет-а-тет средба во Брисел ќе имаат попладнево претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган и премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис, веднаш по завршувањето на НАТО самитот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close