Svet.SlajderБалканДописници Свет

Средба Мета – Јанша: Внатрешните реформи ќе го забрзаат процесот на интеграција на Албанија

Албанскиот претседател Илир Мета, денеска во Љубљана оствари средба со премиерот на Словенија, Јанез Јанша

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close