Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба меѓу Вучиќ и Лајчак во Белград: ЕУ очекува продолжување на дијалогот за сеопфатно нормализирање на односите

Србија не поставува никакви рокови за компромисен договор со Косово и заклучок од средбата со Мирослав Лајчак е дека Србија ќе инсистира на спроведување на потпишаните договори во Брисел, меѓу кои е формирањето на Заедницата на српски општини (ЗСО) и сето друго што не е исполнето од 2013 година, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ на прес-конференцијата по средбата со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close