0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Маричиќ – Ѓонај во Тирана: Делиме заедничка визија за развиен регион

Министерот за правда Бојан Маричиќ во Тирана оствари работна средба со албанската министерка за правда Етилда Ѓонај, на која, како што информираат присуствувал и заменик-министерот за правда Агим Нухиу, а се разговарало за продлабочување на соработката меѓу двете земји во областа на правдата.

Back to top button
Close
Close