Svet.SlajderСветСвет.Портал

Средба Лавров – Блинкен идната недела

Рускиот и американскиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и Ентони Блинкен во телефонски разговор се согласија да се состанат следната недела на маргините на самитот на Арктичкиот совет, соопшти Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close