0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Средба Димитров – Схинас за миграциските прашања и Фронтекс

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, попладнево ја заокружи својата посета на Брисел со средба со потпретседателот на Европската Комисија, Маргаритис Схинас, задолжен, меѓу другото за миграциските прашања.

Back to top button
Close
Close