БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Средба Бочварски-Митровиќ: Преку размена на искуства до правилна урбнизација на просторот

Урбанизмот, инфраструктурата и процесот за утврдување на правен статус на бесправно изградените објекти, беа главна тема на разговор на денешната средба во Скопје на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски со делегацијата од Црна Гора предводена од министерот за екологија, урбанизам и просторно планирање, Ратко Митровиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close