0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Средба Бочварски-Гир, тема инфраструктурните проекти поддржани од ЕУ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари видео-конференциски состанок со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гир, а тема на разговорот беа крупните инфраструктурни проекти што се реализираат во Републикава со поддршка на ЕУ.

Back to top button
Close
Close