0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Средба Арсовска – Бесими: Со инклузивен процес до решенија за излез од кризата

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска денеска се сретна со министерот за финансии, Фатмир Бесими. На средбата во присуство и на потпретседателите на Сојузот, како и експерти се дискутираше за актуелните неповолни состојби во економијата, како и за предложените 25 мерки за економски спас, соопшти Сојузот на стопански комори.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close