Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија втора во Европа и пета во светот според бројот на вакцинирани на милион жители

Според последните податоци на владата, во Србија 1.375.872 лица се вакцинирани против коронавирус, а двете дози на вакцината досега имаат примено 497.729 граѓани, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close