БалканДописници Свет

Србија во голема мерка увезува работници поради недостаток на домашен работна сила

Поради недостаток на домашна работна сила Србија во наредните години очекува прилив на странски работници, пред се од Индија, соопшти агенцијата Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close