Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија трета во Европа и седма во светот по бројот на вакцинирани

Во Србија досега се вакцинирани 322.598 лица против коронавирус, јави дописникот на МИА од Белград. Според тоа, Србија е на третото место во Европа според бројот на вакцинирани на милион жители, после Велика Британија и Малта, соопштија од српската влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close