БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија со над 30 отсто вакцинирани жители, за колективен имунитет потребни се 70 отсто имунизирани

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави синоќа за РТС дека е надминат бројот од 30 отсто на полнолетни граѓани во Србија кои се вакцинирани, како и дека вчера бил првиот ден по долго време кога имало повеќе отпуштања отколку приеми во ковид болниците, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close