БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија со црн рекорд – 1.053 лица заразени со коронавирус

Според официјалните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани 1.053 нови случаи на заразени со коронавирусот. Од Ковид-19 починале пет лица, со што вкупниот број на жртви се зголеми на 798, објави Министерството за здравство на веб-страницата covid19. rs.

Back to top button
Close
Close