БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија: Опозицијата ја бојкотираше седницата на Парламентот на која говореше Пахор

Речиси сите пратеници од српската опозиција одлучија денеска да не присуствуваат на посебната седница на Парламентот, на која говореше претседателот на Словенија, Борут Пахор.

Back to top button
Close
Close