0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Србија и Словенија во финалето на ЕП во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Србија ја совлада домашната  и фаворизирана Франција со 3:2 (по сетови 23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7) во полуфиналето на Европското првенство во одбојка и си закажа финале против сензацијата Словенија.

Back to top button
Close
Close