Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Србија ќе користи македонски искуства за средства од ИПАРД-програмата

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски и неговиот заменик Авдул Селам Селами денеска одржаа работен состанок со директорката на Управата за аграрни плаќања на Србија Билјана Петровиќ.

Back to top button
Close
Close