Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Србија: Деветнаесет години од демонстрациите на 5 октомври

Денеска се навршуваат 19 години од големите демонстрации во Белград на 5 октомври 2000 година, со кои заврши владеењето на Слободан Милошевиќ.

Back to top button
Close
Close