• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Info servise

Gjendja e rrugëve

Gjendja e rrugëve

Shkup, 24 maj 2018 Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagës... më tepër...

 
MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

24 maj 2018 Vatikan - Kryeministri Zoran Zaev e udhëheq delegacionin e Republikës së Maqedonisë në ... më tepër...

MIA Paralajmërime - botë

MIA Paralajmërime - botë

24 maj 2018 (MIA)  Bruksel - Takim i ministrave të Financave të vendeve anëtare të Eurozonës. Shën... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Sot është e enjte, 24 maj 2018, dita e 144-t e vitit. Deri në fund të vit... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 24 maj 2018  Në Shkup,  koha e syfyrit (imsaku) është në orën 02 e 58 m... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

24 maj 2018 (MIA) - Dita e Vëllezërve Ciril dhe Metodi. 1153. - Vdiq Mbreti Daniel i I i Skocisë. ... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

23 maj 2018  Shkup - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi për vizitë zyrt... më tepër...

Gjendja e rrugëve

Gjendja e rrugëve

Shkup, 23 maj 2018 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër disa rrugë të lagë... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

23 maj 2018  Shkup - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi për vizitë zyrt... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

23 maj 2018  Shkup - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, prej datës 22 ... më tepër...

MIA Paralajmërime - botë

MIA Paralajmërime - botë

23 maj 2018 (MIA)  Bruksel - Në Bruksel do të mbahet Samiti Evropian i biznesit. Strasburg - Seanc... më tepër...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 23 maj 2018 (MIA) - Sot është e mërkurë, 23 maj 2018, dita e 143-të e vitit. Deri në fund të ... më tepër...

Kalendari islamik

Kalendari islamik

Koha e iftarit dhe syfyrit 23 maj 2018  Në Shkup, koha e syfyrit (imsaku) është në orën 03:00, ndë... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

23 maj 2018 (MIA) 1430. - Zhan D'Ark u kap nga trupat e Burgonjës në Shampanjë dhe iu dorëzua angle... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

22 mај 2018 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do ta mbajë seancën e 46-të. (Salla "Maqedon... më tepër...

Gjendja e rrugëve

Gjendja e rrugëve

Shkup, 21 maj 2018 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa.... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni

MIA Paralajmërime - Maqedoni

22 mај 2018 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do ta mbajë seancën e 46-të. (Salla "Maqedo... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...