• A-
  • A
  • A+
E martë, 17 Korrik 2018, 

Botë

Franca e ka mbyllur përfaqësinë tregtare në Rusi

Franca e ka mbyllur përfaqësinë tregtare në Rusi

Paris, 16 korrik 2018 (MIA) - Ambasada e Francës në Moskë ka bërë të ditur se do të mbyllë misionin ... më tepër...

 
Han nesër në Tiranë do të hap skriningun

Han nesër në Tiranë do të hap skriningun

Tiranë, 16 korrik 2018 (MIA) - Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe për Zgjerim, Johanes Han, nesër ... më tepër...

Tramp dhe Putin: Prej sot gjithçka ndryshon

Tramp dhe Putin: Prej sot gjithçka ndryshon

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot se marrëdhëniet mes ... më tepër...

Numër rekord i qytetarëve të BE-së e kanë braktisur Britaninë e Madhe

Numër rekord i qytetarëve të BE-së e kanë braktisur Britaninë e Madhe

Londër, 16 korrik 2018 (MIA) - Numri i qytetarëve të Bashkimit Evropian që e kanë braktisur Britanin... më tepër...

Tramp: Dialogu me Rusinë hapë rrugë të re drejt paqes

Tramp: Dialogu me Rusinë hapë rrugë të re drejt paqes

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot pas bisedimeve me pr... më tepër...

Vazhdon neto bilanci pozitiv në turizmin shqiptar

Vazhdon neto bilanci pozitiv në turizmin shqiptar

Tiranë, 16 korrik 2018 (MIA) - Të dhënat e bankës Qendrore evropiane në Shqipëri, konfirmojnë se në ... më tepër...

Tramp nuk sheh arsye të besojë se Rusia i ka kryer sulm hakerik gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Tramp nuk sheh arsye të besojë se Rusia i ka kryer sulm hakerik gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi sot në Helsinki se nuk s... më tepër...

Putin: Për Rusinë çështja e Krimesë është e mbyllur

Putin: Për Rusinë çështja e Krimesë është e mbyllur

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin sot në Helsinki deklaroi se qëndrimet... më tepër...

Tramp: Punojmë për të ndalur përhapjen e armëve bërthamore

Tramp: Punojmë për të ndalur përhapjen e armëve bërthamore

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti i SHBA-së Donald Tramp deklaroi se është pajtuar me pres... më tepër...

Putin: Marrëdhëniet me SHBA-në janë në gjendje të rëndë, por të paktën më mirë kuptohemi

Putin: Marrëdhëniet me SHBA-në janë në gjendje të rëndë, por të paktën më mirë kuptohemi

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin vlerësoi sot në Helsinki se marrëdhën... më tepër...

Incident para fjalimeve të Tramp dhe Putin

Incident para fjalimeve të Tramp dhe Putin

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Një gazetar i cili ka qenë i akredituar për konferencën për shtyp t... më tepër...

Në Helsinki më shumë protesta për shkak Samitit Tramp-Putin (PLT)

Në Helsinki më shumë protesta për shkak Samitit Tramp-Putin (PLT)

Helsinki, 16 korrik 2018 (MIA) - Aktivistët të cilët luftojnë për të drejtën e abortit të veshur si ... më tepër...

Shkaqet për të cilat Putini vonohet në takimet dhe cilët nga bashkëbiseduesit e kanë pritur më tepër

Shkaqet për të cilat Putini vonohet në takimet dhe cilët nga bashkëbiseduesit e kanë pritur më tepër

Moskë, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin është vonuar në takimet me një numër të ... më tepër...

Libi: Tetë emigrantë, kryesisht fëmijë, u ngulfatën në një kontejner anijeje

Libi: Tetë emigrantë, kryesisht fëmijë, u ngulfatën në një kontejner anijeje

Bengazi, 16 korrik 2018 (MIA) - Së paku tetë persona, kryesisht fëmijë, e humbën jetën nga ngulfatja... më tepër...

Hjuman Rajts Uoç: Turqia e ndërpreu regjistrimin e kandidatëve të rinj për azil nga Siria

Hjuman Rajts Uoç: Turqia e ndërpreu regjistrimin e kandidatëve të rinj për azil nga Siria

Ankara, 16 korrik 2018 (MIA) - Autoritetet turke e kanë ndërprerë regjistrimin e kandidatëve të rinj... më tepër...

Pacolli reagoi në ndalesën për shfaqjen e flamurit kosovar në stadiumet gjatë KB 2018

Pacolli reagoi në ndalesën për shfaqjen e flamurit kosovar në stadiumet gjatë KB 2018

Prishtinë, 16 korrik 2018 (MIA) -  Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reag... më tepër...

Rohani: Iranianet do të mund të ndjekin futboll nëpër stadiume

Rohani: Iranianet do të mund të ndjekin futboll nëpër stadiume

Teheran, 16 korrik 2018 (MIA) - Presidenti iranian Hasan Rohani solli vendim që edhe femrat të mund ... më tepër...