• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Sport

Teri nuk dëshiron të luajë kundër ekipit të vet të mëparshëm

Teri nuk dëshiron të luajë kundër ekipit të vet të mëparshëm

Birmingem, 24 maj 2018 (MIA) - Kapiteni i Aston Villës, Xhon Teri sipas të gjitha gjasave do të mbet... më tepër...

 
Bostoni një hap afër finales së Ligës së NBA-së

Bostoni një hap afër finales së Ligës së NBA-së

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Një fitore i ndan basketbollistët e Boston Seltiks nga finalja e madhe në... më tepër...

Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë

Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë

Strumicë, 23 maj 2018 (MIA) - Shkëndija pasi e fitoi titullin e kampionit, ka arritur të triumfojë e... më tepër...

Mançester Junajted është klubi më i shtrenjtë në Evropë

Mançester Junajted është klubi më i shtrenjtë në Evropë

Amsterdam, 23 maj 2018 (MIA) - Mançester Junajted është klubi më i shtrenjtë në Evropë, sipas raport... më tepër...

Golden Stejt pëson humbje kundër Hjustonit në Oakland

Golden Stejt pëson humbje kundër Hjustonit në Oakland

Oakland, 23 maj 2018 (MIA) - Mbrëmë është luajtur ndeshja e vetme e finales së serisë së playoff në ... më tepër...

Shkëndija favorite, Pelisteri dëshiron befasi

Shkëndija favorite, Pelisteri dëshiron befasi

Strumicë, 22 maj 2018 (MIA) - Para finales së nesërme të Kupës së Maqedonisë trajnerët dhe kapitenët... më tepër...

Nejmar vendosi të mbetet në PSZH

Nejmar vendosi të mbetet në PSZH

Paris, 22 maj 2018 (MIA) - Sulmuesi i Pari Sen Zhermen, Nejmar vendosi të mos largohet nga klubi kët... më tepër...

Lopegeti mbetet selektor i Spanjës deri në vitin 2020

Lopegeti mbetet selektor i Spanjës deri në vitin 2020

Madrid, 22 maj 2018 (MIA) - Hulen Lopegeti edhe dy vite do të mbetet në pozicionin e selektorit në S... më tepër...

Emeri pasardhës i Vengerit në Arsenal

Emeri pasardhës i Vengerit në Arsenal

Londër, 22 maj 2018 (MIA) - Unai Emeri do të jetë menaxheri i ri i Arsenalit, transmetoi Bi-Bi-Si, d... më tepër...

Klivlend barazoi në finalen e Lindjes

Klivlend barazoi në finalen e Lindjes

Boston, 22 maj 2018 (MIA) - Basketbollistët e Klivlend Kavalirs mbrëmë e mundën Boston Seltiks me re... më tepër...

Andres Iniesta pas 22 viteve largohet nga Barcelona

Andres Iniesta pas 22 viteve largohet nga Barcelona

Barcelonë, 21 maj 2018 (MIA) - Derisa stadiumi i Barcelonës Kamp Nou ishte i zbrazur dhe lojtarët, s... më tepër...

Messi e fitoi "Këpucën e Artë" për herë të pestë në karrierë

Messi e fitoi "Këpucën e Artë" për herë të pestë në karrierë

Barcelonë, 21 maj 2018 (MIA) - Lojtari më i mirë i Barcelonës,  Lionel Mesi e ka fituar "Këpucën e A... më tepër...

Interi rikthehet në Ligën e Kampionëve

Interi rikthehet në Ligën e Kampionëve

Romë, 21 maj 2018 (MIA) - Interi ka arritur ta fitojë ndeshjen e fundit të kampionatit në Serie A nd... më tepër...

Çelsi mund Mançester Junajtedin në finalen e FA Kupës

Çelsi mund Mançester Junajtedin në finalen e FA Kupës

Londër, 20 kaj 2018 (MIA) - Çelsi në finalen e FA Kupës në Uembli ka mundur ekipin e Mançester Junaj... më tepër...

Parma për tre vjet nga Liga e katërt u kthye në Seria A

Parma për tre vjet nga Liga e katërt u kthye në Seria A

Romë, 19 maj 2018 (MIA) - Klubi italian i futbollit Parma, i cili para tre viteve për shkak të probl... më tepër...

Platini pranoi se Botërori në Francë ishte "kurdisur"

Platini pranoi se Botërori në Francë ishte "kurdisur"

Paris, 18 maj 2018 (MIA) - Ish-presidenti i UEFA-s dhe legjenda franceze, Mishel Platini për mediat ... më tepër...

Katër ekipe në betejë për kupën e basketbollit në Evropë

Katër ekipe në betejë për kupën e basketbollit në Evropë

Beograd, 18 maj 2018 (MIA) - Katër ekipe të kontinentit të vjetër e merituan të arrijnë deri në fazë... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...