• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Maqedoni

Zaev - Borisov në Romë: Misioni i Shën Cirilit e Metodit është mesazh për dialog dhe mirëkuptim të ndërsjellë

Zaev - Borisov në Romë: Misioni i Shën Cirilit e Metodit është mesazh për dialog dhe mirëkuptim të ndërsjellë

Shkup, 24 maj 2018 (MIA)  - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, në shoqërim... më tepër...

 
Republika e Maqedonisë u bë anëtare e plotfuqishme e Nismës Adriatiko-Joniane

Republika e Maqedonisë u bë anëtare e plotfuqishme e Nismës Adriatiko-Joniane

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Republika e Maqedonisë edhe formalisht u bë anëtarja e plotfuqishme e Nis... më tepër...

Mediat greke për takimin Dimitrov-Koxias-Nimis

Mediat greke për takimin Dimitrov-Koxias-Nimis

Athinë, 24 maj 2018 (MIA) - "Çështja e Shkupit: Emri sërish në tryezë", "Takim i dyfishtë i Koxiasit... më tepër...

Ditë evropiane e parqeve nacionale, maqedonia ka tre

Ditë evropiane e parqeve nacionale, maqedonia ka tre

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Parqet tona janë kontakti ynë më i afërt me natyrën. Në parqe, në mënyrën... më tepër...

Janë arrestuar shtetas të Maqedonisë në Greqi me 6,5 kg heroinë

Janë arrestuar shtetas të Maqedonisë në Greqi me 6,5 kg heroinë

Athinë, 24 maj 2018 (MIA) - Me gjashtë kilogramë dhe 560 gramë heroinë, të paketuar në 13 pako dhe t... më tepër...

Ivanov i priti guvernatoren e re dhe atë të deritanishëm të BPRM-së, Angellovska-Bezhoska dhe Bogov

Ivanov i priti guvernatoren e re dhe atë të deritanishëm të BPRM-së, Angellovska-Bezhoska dhe Bogov

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjoge Ivanov i priti Anita Angello... më tepër...

Rritje e butë e aksidenteve në punë, ndryshimet ligjore të pamjaftushme

Rritje e butë e aksidenteve në punë, ndryshimet ligjore të pamjaftushme

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Raporti i fundit për aksidente gjatë punës që viteve të fundit e përpunon... më tepër...

Në rrjedhë është mbjellja e duhanit nga rekolta e re, kultivuesit e duhanit kërkojnë çmime më të larta për 20 për qind

Në rrjedhë është mbjellja e duhanit nga rekolta e re, kultivuesit e duhanit kërkojnë çmime më të larta për 20 për qind

Prilep, 24 maj 2018 (MIA) - Kompanitë blerëse në vend t'i rrisin çmimet e duhanit për 20 për qind, k... më tepër...

KRST: Respektim i rregullave dhe kulturë më e lartë në trafik, për siguri më të madhe të çiklistëve dhe motoçiklistëve

KRST: Respektim i rregullave dhe kulturë më e lartë në trafik, për siguri më të madhe të çiklistëve dhe motoçiklistëve

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Këshilli republikan për siguri në trafik (KRST)  apelon deri te të gjithë... më tepër...

Mbi 8.000 qytetarë të Maqedonisë përmes KK Bogorodicë kanë shkuar në Greqi për fundjavën e zgjatur

Mbi 8.000 qytetarë të Maqedonisë përmes KK Bogorodicë kanë shkuar në Greqi për fundjavën e zgjatur

Gjevgjeli, 24 maj 2018 (MIA) - Në kalimin kufitar "Bogorodicë" në mëngjesin e sotëm rreth orës tre ë... më tepër...

Janë rritur nivelet e ujit në lumenjtë Vardar, Pçinja dhe Bregallnicë

Janë rritur nivelet e ujit në lumenjtë Vardar, Pçinja dhe Bregallnicë

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Nivele më të larta krahasuar me të djeshmet janë regjistruar në lumenjtë ... më tepër...

Urim i Mickoskit me rastin e 24 Majit

Urim i Mickoskit me rastin e 24 Majit

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Kryetari i partisë opozitare në vend VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski me ra... më tepër...

Tevdovski dhe Angelovska-Bezhoska për vizitë pune në Bruksel

Tevdovski dhe Angelovska-Bezhoska për vizitë pune në Bruksel

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Ministri i Financave Dragan Tevdovski dhe guvernatorja e Bankës Popullore... më tepër...

Partitë opozitare greke me kritika për Qeverinë për çështjen e emrit

Partitë opozitare greke me kritika për Qeverinë për çështjen e emrit

Athinë, 24 maj 2018 (MIA) - "Republika Ilinditase e Maqedonisë" është simbol dhe tjetërsim i irreden... më tepër...

Urim nga Ivanov me rastin e 24 Majit, Ditës së iluministëve Cirili e Metodi

Urim nga Ivanov me rastin e 24 Majit, Ditës së iluministëve Cirili e Metodi

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov dërgoi urim me rasti... më tepër...

Koxias: Pala tjetër të tregojë pragmatizëm

Koxias: Pala tjetër të tregojë pragmatizëm

Nju-Jork, 24 maj 2018 (MIA) - Zgjidhje janë zgjidhjet me kompromis, pala tjetër të ketë pragmatizëm ... më tepër...

Tunxhev: Lëndët kadastrale zgjidhen mesatarisht për tre deri shtatë ditë

Tunxhev: Lëndët kadastrale zgjidhen mesatarisht për tre deri shtatë ditë

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Gabimet në dokumentet që i jep Kadastri janë teknike, të bëra gjatë marrj... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...