• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Republikë

Në Turçan të Madh do të fillojë ndërtimi i kanalizimit

Në Turçan të Madh do të fillojë ndërtimi i kanalizimit

Gostivar, 23 maj 2018 (MIA) - Si pjesë e programit vjetor të Ndërmarrjes Publike “Komunalec”, projek... më tepër...

 
Prezantimi i analizës për shfrytëzimin e fondeve IPA në nivel lokal

Prezantimi i analizës për shfrytëzimin e fondeve IPA në nivel lokal

Strumicë, 23 maj 2018 (MIA) - Analiza "Kapacitete për shfrytëzimin dhe programimin e fondeve IPA në ... më tepër...

Do të rinovohet salla "Jançica" në Kërçovë

Do të rinovohet salla "Jançica" në Kërçovë

Kërçovë, 21 maj (MIA) - Salla sportive "Jançica" në Kërçovë, së shpejti tërësisht do të rinovohet. ... më tepër...

Shtatë komuna do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e filtrimit të ujërave të zeza

Shtatë komuna do të nënshkruajnë marrëveshje për financimin e filtrimit të ujërave të zeza

Shkup, 21 maj 2018 (MIA) - Marrëveshje për ndarjen e mjeteve financiare të pushteteve lokale për për... më tepër...

Në Tetovë vazhdojnë kontrollet policore ndaj motoçiklistëve

Në Tetovë vazhdojnë kontrollet policore ndaj motoçiklistëve

Tetovë, 17 maj 2018 (MIA) - Shoferë pa leje përkatëse për ngasje me motor, pa kaskë mbrojtëse, dhe s... më tepër...

Taravari shkresë Ministrisë së Financave: Bastoret dhe kazinotë, të paktën 500 metra larg shkollave

Taravari shkresë Ministrisë së Financave: Bastoret dhe kazinotë, të paktën 500 metra larg shkollave

Gostivar, 17 maj 2018 (MIA) - Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, përmes një shkrese z... më tepër...

Vendosen reflektorë në stadiumin në Çajlë të Vjetër të komunës së Gostivarit

Vendosen reflektorë në stadiumin në Çajlë të Vjetër të komunës së Gostivarit

Gostivar,  17 maj 2018 (MIA) -  Në vazhdën e aktiviteteve të Komunës së Gostivarit për përmirësimin ... më tepër...

Administrata komunale e Gostivarit në muajin e Ramazanit do të punojë me orar të shkurtuar

Administrata komunale e Gostivarit në muajin e Ramazanit do të punojë me orar të shkurtuar

Gostivar, 16 maj 2018 (MIA) - Administrata komunale e Gostivarit gjatë muajit të agjërimit  të Ramaz... më tepër...

Mesazh-urimi i kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari

Mesazh-urimi i kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari

Gostivar 15 maj 2018 Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, uron të gjithë besimtarët is... më tepër...

Dy raste të virusit "koksaki" në kopshtin "Prolet" në Kozle

Dy raste të virusit "koksaki" në kopshtin "Prolet" në Kozle

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Nga Komuna e Karposhit sot kumtuan se dy fëmijë të cilët shkojnë në kopsh... më tepër...

Komunat e rajonit të Pollogut me mekanizëm të përbashkët për përballje me përmbytjet

Komunat e rajonit të Pollogut me mekanizëm të përbashkët për përballje me përmbytjet

Tetovë, 14 maj 2018 (MIA) - Kryetarët e komunave nga rajoni i Pollogut kanë formalizuar nismën për t... më tepër...

Zëvendësministri i Vetëqeverisjes Lokale Pavleski e vizitoi komunën e Dollnenit

Zëvendësministri i Vetëqeverisjes Lokale Pavleski e vizitoi komunën e Dollnenit

Shkup, 11 maj 2018 (MIA) - Zëvendësministri i Vetëqeverisjes Lokale Dejan Pavleski dhe drejtori i By... më tepër...

Fillon rikonstruimi i bulevardit përgjatë Bit Pazarit

Fillon rikonstruimi i bulevardit përgjatë Bit Pazarit

Shkup, 11 maj 2018 (MIA) - Nga dita e sotme filluan punimet për rikonstruimin e bulevardit përgjatë ... më tepër...

Tetova për herë të parë nikoqire e Gjimnaziadës

Tetova për herë të parë nikoqire e Gjimnaziadës

Tetovë, 9 maj 2018 (MIA) - Prej nesër deri të shtunën Tetova për herë të parëp do të jetë nikoqire e... më tepër...

Euroambasadori Zhbogar në Koçan në shënimin e Ditës së Evropës

Euroambasadori Zhbogar në Koçan në shënimin e Ditës së Evropës

Koçani, 9 maj 2018 (MIA) - Komuna e Koçanit dhe BE-info pika u kyçën në shënimin e 9 Majit, Ditën e ... më tepër...

USAID do të vazhdojë me mbështetjen e projekteve në Maqedoni

USAID do të vazhdojë me mbështetjen e projekteve në Maqedoni

Dibër, 8 maj 2018 (MIA) - Eduard Gonzales, drejtor i zhvillimit të përgjithshëm në USAID Maqedoni so... më tepër...

Në Kumanovë u shënua Dita e Evropës

Në Kumanovë u shënua Dita e Evropës

Kumanovë, 8 maj 2018 (MIA) - Komuna e Kumanovës dhe Lëvizja Evropiane e Maqedonisë me më shumë manif... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...