• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Sport

Andres Iniesta pas 22 viteve largohet nga Barcelona

Andres Iniesta pas 22 viteve largohet nga Barcelona

Barcelonë, 21 maj 2018 (MIA) - Derisa stadiumi i Barcelonës Kamp Nou ishte i zbrazur dhe lojtarët, s... më tepër...

 
Messi e fitoi "Këpucën e Artë" për herë të pestë në karrierë

Messi e fitoi "Këpucën e Artë" për herë të pestë në karrierë

Barcelonë, 21 maj 2018 (MIA) - Lojtari më i mirë i Barcelonës,  Lionel Mesi e ka fituar "Këpucën e A... më tepër...

Interi rikthehet në Ligën e Kampionëve

Interi rikthehet në Ligën e Kampionëve

Romë, 21 maj 2018 (MIA) - Interi ka arritur ta fitojë ndeshjen e fundit të kampionatit në Serie A nd... më tepër...

Çelsi mund Mançester Junajtedin në finalen e FA Kupës

Çelsi mund Mançester Junajtedin në finalen e FA Kupës

Londër, 20 kaj 2018 (MIA) - Çelsi në finalen e FA Kupës në Uembli ka mundur ekipin e Mançester Junaj... më tepër...

Parma për tre vjet nga Liga e katërt u kthye në Seria A

Parma për tre vjet nga Liga e katërt u kthye në Seria A

Romë, 19 maj 2018 (MIA) - Klubi italian i futbollit Parma, i cili para tre viteve për shkak të probl... më tepër...

Platini pranoi se Botërori në Francë ishte "kurdisur"

Platini pranoi se Botërori në Francë ishte "kurdisur"

Paris, 18 maj 2018 (MIA) - Ish-presidenti i UEFA-s dhe legjenda franceze, Mishel Platini për mediat ... më tepër...

Katër ekipe në betejë për kupën e basketbollit në Evropë

Katër ekipe në betejë për kupën e basketbollit në Evropë

Beograd, 18 maj 2018 (MIA) - Katër ekipe të kontinentit të vjetër e merituan të arrijnë deri në fazë... më tepër...

Bufon pas 17 vitesh largohet nga Juventusi

Bufon pas 17 vitesh largohet nga Juventusi

Romë, 17 maj 2018 (MIA) - Legjenda e Juventusit, Xhanluigji Bufon ka zyrtarizuar largimin e tij nga ... më tepër...

Arrestohen disa tifozë pas finales në Ligën e Evropës

Arrestohen disa tifozë pas finales në Ligën e Evropës

Lion, 17 maj 2018 (MIA) - Policia franceze i arrestoi 21 tifozë për shkelje të ndryshme pas finales ... më tepër...

Atletiko triumfoi në Ligën e Evropës

Atletiko triumfoi në Ligën e Evropës

Lion, 17 maj 2018 (MIA) - Atletiko Madrid për herë të tretë në historinë e vet e fitoi Ligën e Evrop... më tepër...

Boston më i suksesshëm se Klivlendi edhe në duelin e dytë të finales në Lindje

Boston më i suksesshëm se Klivlendi edhe në duelin e dytë të finales në Lindje

Boston, 16 maj 2018 (MIA) - Basketbollistët e Boston Seltiks ndodhen dy hapa larg finales së madhe n... më tepër...

Mançini trajner i Italisë

Mançini trajner i Italisë

Romë, 15 maj 2018 (MIA) - Trajner i ri i Italisë është Roberto Mançini, publikoi federata italiane e... më tepër...

Tuhel është trajneri i ri i PSZH-së

Tuhel është trajneri i ri i PSZH-së

Paris, 14 maj 2018 (MIA) - Menaxheri gjerman, Tomas Tuhel, është trajneri i ri i Pari Sen Zhermenit,... më tepër...

Levante i shkaktoi humbjen e parë Barcelonës, Bardhi me dy gola

Levante i shkaktoi humbjen e parë Barcelonës, Bardhi me dy gola

Valensia, 14 maj 2018 (MIA) - Ekipi i Levantes i shkaktoi humbjen e parë Barcelonës në sezonin 2017/... më tepër...

Ikardi: Do të shkojë, nëse nuk i duhem Interit

Ikardi: Do të shkojë, nëse nuk i duhem Interit

Milano, 13 maj 2018 (MIA) - Sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi, pas humbjes nga Sasuolo dhe mundësinë ... më tepër...

Nadal: Humbja nuk është tragjedi

Nadal: Humbja nuk është tragjedi

Madrid, 12 maj 2018 (MIA) - Rafael Nadal, pas humbjes nga tenisti austriak Dominik Tim në çerekfinal... më tepër...

Sallah: Mbetem në Liverpul

Sallah: Mbetem në Liverpul

Liverpul, 11 maj 2018 (MIA) - Ylli egjiptian i Liverpulit Mohamed Sallah, ishte kurorëzuar si lojtar... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...