• A-
  • A
  • A+
E martë, 17 Korrik 2018, 

Sport

Ronaldo: Shpresoj se do t'i sjell fat Juventusit

Ronaldo: Shpresoj se do t'i sjell fat Juventusit

Torino, 16 korrik 2018 (MIA) - Kristiano Ronaldo e nënshkroi marrëveshjen me Juventusin dhe sot zyrt... më tepër...

 
Më shumë se tre milionë turistë të huaj e kanë vizituar Rusinë gjatë kampionatit botëror

Më shumë se tre milionë turistë të huaj e kanë vizituar Rusinë gjatë kampionatit botëror

Moskë, 16 korrik 2018 (MIA) - Më shumë se tre milionë turistë të huaj e kanë vizituar Rusinë gjatë K... më tepër...

Dy të vdekur gjatë festimeve në Francë pas fitores së Kampionatit Botëror

Dy të vdekur gjatë festimeve në Francë pas fitores së Kampionatit Botëror

Paris, 16 korrik 2018 (MIA) -  Dy tifozë të Francës e humbën jetën dje gjatë festimit të titullit ka... më tepër...

KB 2018: Topi i artë për Luka Modriq, Mbape futbollisti i ri më i mirë i Botërorit

KB 2018: Topi i artë për Luka Modriq, Mbape futbollisti i ri më i mirë i Botërorit

Moskë, 15 korrik 2018 (MIA) - Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq është zgjedhur nga FIFA si futbollist... më tepër...

Franca kampionia e re e botës

Franca kampionia e re e botës

Moskë, 15 korrik 2018 (MIA) - Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm... më tepër...

KB 2018: Finalet e deritanishme dhe fituesit e Botërorëve të futbollit

KB 2018: Finalet e deritanishme dhe fituesit e Botërorëve të futbollit

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Ndeshjet finale të të gjitha Kampionateve të deritanishme botërore në ... më tepër...

Çellsi e promovoi Sarin

Çellsi e promovoi Sarin

Londër, 14 korrik 2018 (MIA) - Klubi i premier Ligës Çellsi sot e prezantoi trajnerin e tij të ri , ... më tepër...

Mundiali në Katar nga 21 nëntor deri më 18 dhjetor të vitit 2022

Mundiali në Katar nga 21 nëntor deri më 18 dhjetor të vitit 2022

Moskë, 13 korrik 2018 (MIA) - Kampionati botëror në Rusi përfundon të dielën me ndeshjen finale midi... më tepër...

Shaqiri e zgjodhi Liverpulin

Shaqiri e zgjodhi Liverpulin

Liverpul, 13 korrik 2018 (MIA) - Liverpuli e aktivizoi klauzolën për lirim në marrëveshjen e yllit s... më tepër...

Çelzi edhe zyrtarisht e publikoi ndarjen nga Konte

Çelzi edhe zyrtarisht e publikoi ndarjen nga Konte

Londër, 13 korrik 2018 (MIA) -  Klubi anglez Çelzi në ueb faqen e vet edhe zyrtarisht e konfirmoi nd... më tepër...

Konte më nuk është trajner i Çelsit

Konte më nuk është trajner i Çelsit

Londër, 12 korrik 2018 (MIA) - Menaxheri italian Antonio Konte më nuk është trajner i Çelsit. Siç n... më tepër...

Iguain para transferit në Çelsi

Iguain para transferit në Çelsi

Romë, 12 korrik 2018 (MIA) - Futbollisti i Juventusit, Gonzalo Iguain, mund ta vazhdojë karrierën e ... më tepër...

KB 2018: Zhduket tifozi anglez, policia i kontrollon informacionet

KB 2018: Zhduket tifozi anglez, policia i kontrollon informacionet

Moskë, 12 korrik 2018 (MIA) - Tifozi anglez Dagllas Moreton, u zhduk në Rusi gjatë Kampionatit Botër... më tepër...

KB 2018: Kroacia në finale, pasi mposhti Anglinë

KB 2018: Kroacia në finale, pasi mposhti Anglinë

Moskë, 12 korrik 2018 (MIA) - Kroacia mbrëmë e mposhti Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale të Ka... më tepër...

Mendesh: Ronaldo do ta përfundojë karrierën tek Juventusi

Mendesh: Ronaldo do ta përfundojë karrierën tek Juventusi

Torino, 11 korrik 2018 (MIA) - Kampioni italian Juventus do të jetë ekipi i fundit në karrierën e yl... më tepër...

Shkëndija e deklason TNS e Uellsit

Shkëndija e deklason TNS e Uellsit

Shkup, 10 korrik 2018 (MIA) - Kampioni i Maqedonisë Shkëndija me rezultat 5:0 e mposhti TNS Uellsit ... më tepër...

KB 2018: Franca, finalistja e parë

KB 2018: Franca, finalistja e parë

Sankt Petersburg, 11 korrik 2018 (MIA) - Franca është finalistja e parë e Kampionatit botëror në Rus... më tepër...