• A-
  • A
  • A+
E hënë, 15 Korrik 2018, 

Tiker

Erë me shpejtësi prej 90 kilometrash në orë në Shkup

Erë me shpejtësi prej 90 kilometrash në orë në Shkup

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Në Shkup sonte frynte erë me shpejtësi prej 90 kilometrash në orë Tani... më tepër...

 
Franca kampionia e re e botës

Franca kampionia e re e botës

Moskë, 15 korrik 2018 (MIA) - Franca është kampionia e re e botës në futboll, pasi triumfoi bindshëm... më tepër...

Zaev: Duke e mbrojtur trashëgiminë kulturore e përforcojmë identitetin (VIDEO)

Zaev: Duke e mbrojtur trashëgiminë kulturore e përforcojmë identitetin (VIDEO)

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Duke e mbrojtur trashëgiminë kulturore, e përforcojmë identitetin tonë... më tepër...

Carovska: Do të zvogëlohet kufiri i moshës për pensionim të minatorëve (VIDEO)

Carovska: Do të zvogëlohet kufiri i moshës për pensionim të minatorëve (VIDEO)

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, përmes Qeverisë, do të propoz... më tepër...

Muaremi: Jam i gatshëm ta spastroj krimin

Muaremi: Jam i gatshëm ta spastroj krimin

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Kam zero tolerancë për krimin e organizuar dhe korrupsion. Kam për qël... më tepër...

Shpërthim në Kabul, në afërsi të një Ministrie

Shpërthim në Kabul, në afërsi të një Ministrie

Kabul, 15 korrik 2018 (MIA) - Në afërsi të Ministrisë së Ripërtëritjes dhe Zhvillimit Rural në kryeq... më tepër...

Takim pune e ministrit Bekteshi me hotelierët nga riviera e Ohrit-Strugës

Takim pune e ministrit Bekteshi me hotelierët nga riviera e Ohrit-Strugës

Ohër, 15 korrik 2018 (MIA) - Masat që pushteti qendror planifikon t'i realizojë në drejtim të përmir... më tepër...

Vdekshmëri e zvogëluar e të sapolindurve

Vdekshmëri e zvogëluar e të sapolindurve

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Nga 26 në 17 për qind është zvogëluar vdekshmëria e të sapolindurve në... më tepër...

Koxias: Marrëveshja pa probleme dhe me shumicë do të kalojë në Parlamentin grek

Koxias: Marrëveshja pa probleme dhe me shumicë do të kalojë në Parlamentin grek

Athinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Bindje se Marrëveshja nga Prespa pa probleme do të marrë dritë të gje... më tepër...

Rrahje dhe persona të arrestuar në protestën afër Prishtinës

Rrahje dhe persona të arrestuar në protestën afër Prishtinës

Prishtinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Në fshatin Mramor që ndodhet disa kilometra larg Prishtinës, sot u... më tepër...

Sondazh: Demokracia e Re ende më e popullarizuara në Greqi

Sondazh: Demokracia e Re ende më e popullarizuara në Greqi

Athinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Partia opozitare greke në Greqi ka tetë për qind avantazh para partis... më tepër...

Tramp: Nuk kam pritje të mëdha nga samiti në Helsinki

Tramp: Nuk kam pritje të mëdha nga samiti në Helsinki

Nju-Jork, 15 korrik (MIA) - Presidenti i SHBA-së, Donald Tramp ka thënë se ai ka "pritje jo të mëdha... më tepër...

Nesër samit i Trampit dhe Putinit në Helsinki

Nesër samit i Trampit dhe Putinit në Helsinki

Helsinki, 15 korrik 2018 (MIA) - Samiti i presidentit amerikan dhe rus Donald Tramp dhe Vlladimir Pu... më tepër...

Thereza Mej: Tramp më këshillonte që ta padisë BE-në

Thereza Mej: Tramp më këshillonte që ta padisë BE-në

Londër, 15 korrik 2018 (MIA) - Kryeministri britanike, Theresa Mej thotë se presidenti i Shteteve të... më tepër...

Zhduket një djalosh 12-vjeçar nga Shkupi

Zhduket një djalosh 12-vjeçar nga Shkupi

Shkup, 15 korrik 2018 (MIA) - Një djalosh 12-vjeçar nga Shkupi dje rreth orës 12 është zhdukur nga s... më tepër...

Papas për MIA-n: Pas marrëveshjes nga Prespa fillon një erë e re

Papas për MIA-n: Pas marrëveshjes nga Prespa fillon një erë e re

Athinë, 15 korrik 2018 (MIA) - Për mundësitë për bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Greqisë, pas nënshkr... më tepër...

Investim i ri në Bunarxhik, kompania amerikane "Dura" fillon nesër me ndërtim të fabrikës

Investim i ri në Bunarxhik, kompania amerikane "Dura" fillon nesër me ndërtim të fabrikës

Veles, 15 korrik 2018 (MIA) - Në Zonën teknologjike industriale në Shkup nesër do të fillojë ndërtim... më tepër...