• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Religjion

Mesazhi i Reis ul Ulemasë H. Sulejman ef. Rexhepi me rastin e Muajit të Ramazanit, 2018

Mesazhi i Reis ul Ulemasë H. Sulejman ef. Rexhepi me rastin e Muajit të Ramazanit, 2018

Shkup, 15 maj 2018  Mesazh i Reisul Ulemasë H. Sulejman ef. Rexhepi me rastin e Muajit të Ramazanit... më tepër...

 
Edhe KOS do të shënojë 1.000 vjetorin e Kryepeshkopatës së Ohrit

Edhe KOS do të shënojë 1.000 vjetorin e Kryepeshkopatës së Ohrit

Beograd, 11 maj 2018 (MIA) - Kisha Ortodokse Serbe sivjet do ta shënojë njëmijëvjetorin e themelimit... më tepër...

Peshkopi Petar u mbajt për kohë të shkurtë, e pastaj u lirua nga policia financiare në aeroportin e Shkupit

Peshkopi Petar u mbajt për kohë të shkurtë, e pastaj u lirua nga policia financiare në aeroportin e Shkupit

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Mitropoliti i prespës-Pellagonisë Petar sot për një periudhë të shkurtë... më tepër...

Z.z. Stefani organizoi pritje për krerët e bashkësive fetare

Z.z. Stefani organizoi pritje për krerët e bashkësive fetare

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Në rezidencën e kryepeshkopatës u mbajt pritje që me rastin e festave t... më tepër...

Krerët e bashkësive fetare në pritje te z.z.Stefani

Krerët e bashkësive fetare në pritje te z.z.Stefani

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Kryepeshkopi i Ohrit dhe Maqedonisë z.z.Stefani me rastin e festave të ... më tepër...

Ortodoksët festojnë Pashkët

Ortodoksët festojnë Pashkët

Shkup, 8 prill 2018 (MIA) - Besimtarët ortodoksë e festojnë festën më të madhe Pashkët - Ringjalljen... më tepër...

Besimtarët katolikë i festojnë Pashkët

Besimtarët katolikë i festojnë Pashkët

Shkup, 1 prill 2018 (MIA) - Besimtarët katolikë sot e festojnë festën më të madhe krishtere Pashkët ... më tepër...

Takim i drejtorit të Komisionit për marrëdhënie me bashkësitë fetare me kreun e BFI-së

Takim i drejtorit të Komisionit për marrëdhënie me bashkësitë fetare me kreun e BFI-së

Shkup, 2 mars 2018 (MIA) - Drejtori i Komisionit për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet rel... më tepër...

Neofit: Kur do të duhet të përmbushet detyra, do ta bëjmë atë

Neofit: Kur do të duhet të përmbushet detyra, do ta bëjmë atë

Shkup, 19 shkurt 2018 (MIA) - Kur do të duhet ta përmbushim detyrën, do ta bëjmë atë, deklaroi patri... më tepër...

Peshkopi Timotej: KOS nuk ka për qëllim ta zgjidh problemin kishtar me KOM - AO

Peshkopi Timotej: KOS nuk ka për qëllim ta zgjidh problemin kishtar me KOM - AO

Shkup, 13 shkurt 2018 (MIA) - Kisha Ortodokse Serbe (KOS) nuk ka qëllim serioz ta zgjidhë problemin ... më tepër...

Neofit: Kemi konsensus për çështjet kryesore me KOM-in

Neofit: Kemi konsensus për çështjet kryesore me KOM-in

Shkup, 21 janar 2018 (MIA) - Kemi konsensus për çështjet kryesore të ardhmërisë. Pasojnë takime dhe ... më tepër...

Daniel Donçevski për herë të pestë e kapi Kryqin e shejtë në Shkup

Daniel Donçevski për herë të pestë e kapi Kryqin e shejtë në Shkup

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Daniel Donçevski nga Çento për herë të pestë e kapi Kryqin e Shenjtë në... më tepër...

Urim nga Komisioni për marrëdhënie me baahkësitë fetare me rastin e Ujit të Bekuar

Urim nga Komisioni për marrëdhënie me baahkësitë fetare me rastin e Ujit të Bekuar

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Komisioni për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze u ... më tepër...

Ndryshim i regjimit të komunikacionit gjatë manifestimit të Ujit të bekuar

Ndryshim i regjimit të komunikacionit gjatë manifestimit të Ujit të bekuar

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Regjim i posaçëm i komunikacionit në disa rrugë në qendër të Shkupit, s... më tepër...

Besimtarët ortodoksë e festojnë Ujin e bekuar

Besimtarët ortodoksë e festojnë Ujin e bekuar

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Besimtarët ortodoksë sot e festojnë Ujin e Bekuar, i cili festohet që p... më tepër...

Një qind e pesëdhjetë persona janë paraqitur për kapjen e kryqit në lumin Vardar në Shkup

Një qind e pesëdhjetë persona janë paraqitur për kapjen e kryqit në lumin Vardar në Shkup

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Një qind e pesëdhjetë njerëz nesër do të marrin pjesë në hedhjen e kryq... më tepër...

Sonte Viti i Ri i Vjetër

Sonte Viti i Ri i Vjetër

Shkup, 13 janar 2018 (MIA) - Të krishterët ortodoks të cilët udhëhiqen sipas Kalendarit Julian sonte... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...