• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Sport

Shkupi bindshëm e fitoi Pelisterin

Shkupi bindshëm e fitoi Pelisterin

Shkup, 9 maj 2018 (MIA) - Shkupi bindshëm e mposhti Pelisterin me 5:2 në ndeshjen e mbetur për shkak... më tepër...

 
Bivot fitues i Maratonës së Shkupit

Bivot fitues i Maratonës së Shkupit

Shkup, 6 maj 2018 (MIA) - Evans Bivot nga Kenia është fituesi i këtij viti në Viz Er Maratonën e Shk... më tepër...

Dario Ivanovski fitues në garën gjysmë maratone, ndërsa Bogdan Cvetkovski në garën prej pesë kilometrash

Dario Ivanovski fitues në garën gjysmë maratone, ndërsa Bogdan Cvetkovski në garën prej pesë kilometrash

Shkup, 6 maj 2018 (MIA) - Atleti nga Maqedonia Dario Ivanovski është fituesi në garën gjysmë maraton... më tepër...

Fillon Maratona e 14-të Viz Er e Shkupit

Fillon Maratona e 14-të Viz Er e Shkupit

Shkup, 6 maj 2018 (MIA) - Në Shkup sot për herë të 14-të do të mbahet Maratona Viz Er e Shkupit. Jan... më tepër...

Mbi 500 fëmijë vrapuan në Mini maratonën për fëmijë

Mbi 500 fëmijë vrapuan në Mini maratonën për fëmijë

Shkup, 5 maj 2018 (MIA) - Mbi 500 fëmijë nga të gjitha shkollat fillore të kryeqytetit sot vrapuan n... më tepër...

Të dielën regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

Të dielën regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

Shkup, 4 maj 2018 (MIA) - Për shkak të "Maratonës Viz Er të Shkupit 2018", e organizuar nga "Lidhja ... më tepër...

Klubi i volejbollit për femra i Universitetit të Tetovës shënon suksese në volejbollin vendor

Klubi i volejbollit për femra i Universitetit të Tetovës shënon suksese në volejbollin vendor

Tetovë, 3 maj 2018 (MIA) - Klubi i volejbollit për femra i Universitetit të Tetovës ka shënuar rezul... më tepër...

Shkëndija baraz me Akademinë Pandev, Shkupi mposht Pobedën

Shkëndija baraz me Akademinë Pandev, Shkupi mposht Pobedën

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Shkëndija dhe Akademia Pandev luajtën pa fitues 2:2 në Turnovë. Stenio ... më tepër...

Finalja e Kupës midis Shkëndijës dhe Pelisterit më 23 maj në Strumicë

Finalja e Kupës midis Shkëndijës dhe Pelisterit më 23 maj në Strumicë

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Finalja e Kupës së Maqedonisë midis Shkëndijës dhe Pelisterit do të zhv... më tepër...

Shkëndija kampion i ri i Maqedonisë

Shkëndija kampion i ri i Maqedonisë

Tetovë, 23 prill 2018 (MIA) - Shkëndija edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Maqedonisë, pasi në Te... më tepër...

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkëndija e mundi Vardarin dhe tani gjendet një pikë nga titulli

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Shkëndija në Shkup e mundi Vardarin me rezultat 2:3 në xhiron e 28-të t... më tepër...

Kampionati shtetëror i Maqedonisë   në karatenë tradicionale

Kampionati shtetëror i Maqedonisë në karatenë tradicionale

Shkup, 15 prill 2018 (MIA) - Federata e karatesë tradicionale e Maqedonisë (FKTM) sot në qendrën e B... më tepër...

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Osmani para finales me Pelisterin: Cilësia është në anën e Shkëndijës

Tetovë, 12 prill 2018 (MIA) - Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani para finales së Kupës së Maqedonis... më tepër...

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Kupa e Maqedonisë: Pelisteri dhe Shkëndija në betejë për trofeun

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Mbrojtësi aktual i trofeut në Kupën e Maqedonisë, Pelisteri, është udhë... më tepër...

Real Madridi për herë të parë do të mbajë kamp futbolli në Maqedoni

Real Madridi për herë të parë do të mbajë kamp futbolli në Maqedoni

Shkup, 11 prill 2018 (MIA) - Fondacioni Real Madrid Kampus Ekspirians vjen në Maqedoni me projekt pë... më tepër...

Siti dhe Borusia të interesuar për Elmasin

Siti dhe Borusia të interesuar për Elmasin

Berlin, 3 prill 2018 (MIA) - Mançester Siti është një nga katër klubet të cilët shfaqin interes të j... më tepër...

Është shtyer nedshja mes Shkupit dhe Shkendisë në LPFM

Është shtyer nedshja mes Shkupit dhe Shkendisë në LPFM

Shkup, 26 mars 2018 (MIA) - Ndeshja e xhiros së 25-të të Ligës së parë të futbollit në Maqedoni mes ... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...