• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Jurisprudencë

Seanca të reja gjyqësore për lëndët "Spiuni" dhe Dhunë në Qendër"

Seanca të reja gjyqësore për lëndët "Spiuni" dhe Dhunë në Qendër"

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale për sot janë caktuar seancat për lëndët e Prokuroris... më tepër...

 
Xholev: Gjykata nuk ka lëshime gjyqësore lidhur me Fejzi Azirin

Xholev: Gjykata nuk ka lëshime gjyqësore lidhur me Fejzi Azirin

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Gjykata nuk ka lëshime gjyqësore lidhur me Fejzi Azirin, i akuzuar për ... më tepër...

Xholev: Kohëzgjatja e seancave gjyqësore është rregulluar me ligj

Xholev: Kohëzgjatja e seancave gjyqësore është rregulluar me ligj

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Kryetari i Gjykatës Penale Ivan Xholev në lidhje me akuzat e të akuzuar... më tepër...

Jankullovka për lëndën "Tank" do të gjykohet në procedurë të ndarë

Jankullovka për lëndën "Tank" do të gjykohet në procedurë të ndarë

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Gjykata Penale sot mori vendim ta ndajë procedurën për ish-ministren e ... më tepër...

U ndërpre seanca për sulmin ndaj Selës, iu përkeqësua gjendja njërit prej të akuzuarve

U ndërpre seanca për sulmin ndaj Selës, iu përkeqësua gjendja njërit prej të akuzuarve

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Seanca e sotme gjyqësore për sulmin ndaj deputetit Zijadin Seal në Kuve... më tepër...

Jankullovska për shkak të "shtatzënisë të rrezikshme" nuk u paraqit në seancën për rastin "Tanku"

Jankullovska për shkak të "shtatzënisë të rrezikshme" nuk u paraqit në seancën për rastin "Tanku"

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Ish ministrja e Punëve të Jashtme Gordana Jankullovska nuk u paraqit në... më tepër...

Në gjykimin për sulmin ndaj Selës dëshmoi ish-deputeti Aleksandar Stojkoski

Në gjykimin për sulmin ndaj Selës dëshmoi ish-deputeti Aleksandar Stojkoski

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Seanca e sotme gjyqësore për sulmin ndaj deputetit Ziadin Sela në Kuven... më tepër...

Vazhdojnë gjykimet për "Tankun" dhe "Tarifën"

Vazhdojnë gjykimet për "Tankun" dhe "Tarifën"

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojnë gjykimet për lëndët e PPS-së ... më tepër...

Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës

Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për ten... më tepër...

Është lëshuar një nga incizimet për lëndën "Trajektorja", gjykimi vazhdon më 23 maj

Është lëshuar një nga incizimet për lëndën "Trajektorja", gjykimi vazhdon më 23 maj

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) -  Në seancën për lëndën e PSP-së "Trajektorja" pasdite vazhdoi dëgjimi i... më tepër...

Ombudsman: Detyrim i shkollave është që parandalohet dhuna mes fëmijëve

Ombudsman: Detyrim i shkollave është që parandalohet dhuna mes fëmijëve

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Avokati i popullit e dënon mungesën e reagimit me kohë dhe adekuat për ... më tepër...

Refuzohet kërkesa për përjashtimin e Këshillit Gjyqësor për "Trajektoren"

Refuzohet kërkesa për përjashtimin e Këshillit Gjyqësor për "Trajektoren"

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Seanca për lëndën "Trajektorja" e PSP-së pasdite vazhdoi pasi gjykatësi... më tepër...

Mbrojtja kërkoi përjashtimin e gjykatësve edhe për "Trajektoren"

Mbrojtja kërkoi përjashtimin e gjykatësve edhe për "Trajektoren"

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Mbrojtja e të pandehurve në lëndën e PPS-së "Trajektorja" në seancën e ... më tepër...

Me të holla evropiane do të përmirësohet marrja e ndihmës juridike falas në vend

Me të holla evropiane do të përmirësohet marrja e ndihmës juridike falas në vend

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Mbështetje reformës të sistemit për ndihmë juridike në vend dhe ngritje... më tepër...

Prindërit kërkojnë nga Zaevi transkripta për "Monstrën", Fetai pret të konfirmohet e vërteta

Prindërit kërkojnë nga Zaevi transkripta për "Monstrën", Fetai pret të konfirmohet e vërteta

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Provat që kryeministri Zoran Zaev ua ka  treguar prindërve të fëmijëve ... më tepër...

Seanca për "Monstrën" anulohet për më 15 maj

Seanca për "Monstrën" anulohet për më 15 maj

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) -  Seanca për rastin "Monstra" e para pasi e ndërmori PSP-ja, sot sapo fi... më tepër...

Filloi seanca e parë për "Monstrën" pasi PPS-ja e ndërmor lëndën

Filloi seanca e parë për "Monstrën" pasi PPS-ja e ndërmor lëndën

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot filloi seanca për lëndën "Monstra" kundër të aku... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...