• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Jurisprudencë

Gjykata Supreme në Athinë nesër vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Gjykata Supreme në Athinë nesër vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Athinë, 26 prill 2018 (MIA) - Seanca në Gjykatën Supreme në Athinë, pas ankesës së parashtruar për e... më tepër...

 
"Titanik" shtyhet për më 2 maj, ende nuk ka vendim për përjashtimin e gjykatësve

"Titanik" shtyhet për më 2 maj, ende nuk ka vendim për përjashtimin e gjykatësve

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Seanca e sotme për lëndën "Titanik" të PSP-së është shtyrë pasi deri te... më tepër...

Promovim i botimit "Analizë juridike"

Promovim i botimit "Analizë juridike"

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Promovim i botimit "Analizë juridike" në kuadër të projektit "Përforcim... më tepër...

Seanca të reja për "Titanik" dhe "Tarifa"

Seanca të reja për "Titanik" dhe "Tarifa"

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e Pro... më tepër...

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Video xhirime dhe fotografi nga ngjarjet e 27 prillit, do të shikohen n... më tepër...

Urko ka kërkuar nga Gruevski që të furnizohet me automjet të ri

Urko ka kërkuar nga Gruevski që të furnizohet me automjet të ri

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Gjykimi për lëndën "Tank" të PSP-së vazhdoi sot me dëshminë e Dejan Mit... më tepër...

Vazhdon gjykimi për sulmin ndaj Selës

Vazhdon gjykimi për sulmin ndaj Selës

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale sot vazhdon gjykimi i të akuzuarve për tentim për vr... më tepër...

Vazhdon gjykimi për lëndën "Tank"

Vazhdon gjykimi për lëndën "Tank"

Shkup, 25 prill 2108 (MIA) - Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për lëndën e PSP-s... më tepër...

Gjykimi për "Titanik 2", shtyhet për më 10 maj

Gjykimi për "Titanik 2", shtyhet për më 10 maj

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) -  Gjykimi për lëndën e PSP-së "Titanik 2" në lidhje me parregullsitë zgj... më tepër...

Filloi gjykimi për "Tinatik 2", Thaçi dhe Mijalkov erdhën në gjykatë

Filloi gjykimi për "Tinatik 2", Thaçi dhe Mijalkov erdhën në gjykatë

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi dhe ish-drejtori i DSK-së Sasho Mijalkov ... më tepër...

Thaçi dhe Mijallkov para  gjykatës për "Titanik2"

Thaçi dhe Mijallkov para gjykatës për "Titanik2"

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot është caktuar gjykimi për lëndën "Titanik2" të P... më tepër...

Seanca të reja gjyqësore për "Tarifa", "Trust", "Tinatik 2" dhe "Treqind"

Seanca të reja gjyqësore për "Tarifa", "Trust", "Tinatik 2" dhe "Treqind"

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e PSP... më tepër...

Çavkov del nga paraburgimi me garanci në pronë të patundshme

Çavkov del nga paraburgimi me garanci në pronë të patundshme

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Këshilli penal pranë Gjykatës Themelore Shkup 1 sot ia hoqi masën e par... më tepër...

"Tanku" vazhdon më 25 prill

"Tanku" vazhdon më 25 prill

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Seanca e re për rastin "Tanku" që ka të bëjë me furnizimin e mercedesit... më tepër...

Të punësuarit në MPB dëshmojnë në lëndën "Tank", Urko nuk erdhi në seancë

Të punësuarit në MPB dëshmojnë në lëndën "Tank", Urko nuk erdhi në seancë

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale në seancën e sotme gjyqësore për lëndën e PSP-së "Ta... më tepër...

Urko nuk erdhi të dëshmojë për lëndën "Tank"

Urko nuk erdhi të dëshmojë për lëndën "Tank"

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot u mbajt seancë e re gjyqësore për lëndën e PSP-s... më tepër...

Takim rajonal për mbrojtjen e të dhënave personale në prag të rregullativës së re evropiane

Takim rajonal për mbrojtjen e të dhënave personale në prag të rregullativës së re evropiane

Ohër, 23 prill 2018 (MIA) - Drejtoria për Mbrojtjen e të Dhënave Personale (DMDHP) është nikoqire e ... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...