• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Jurisprudencë

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Shkup, 27 prill 2018 (MIA) - Video inçizime dhe fotografi nga ngjarjet e 27 prillit do të shihen në ... më tepër...

 
Gjithsej 736 persona janë liruar plotësisht me amnistinë, 49 kërkesa janë refuzuar

Gjithsej 736 persona janë liruar plotësisht me amnistinë, 49 kërkesa janë refuzuar

Shkup, 27 prill 2018 (MIA) - Gjithsej 736 persona kanë përfunduar vuajtjen e dënimit me burg, sipas ... më tepër...

Procedurë për shkarkimin e gjykatësve nga Supremja të cilët vendosën për Sead Koçanin

Procedurë për shkarkimin e gjykatësve nga Supremja të cilët vendosën për Sead Koçanin

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Gjykatësi nga Gjykata supreme, Xhemali Saiti mori njoftim nga Këshilli ... më tepër...

Gjykata Supreme në Athinë nesër vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Gjykata Supreme në Athinë nesër vendos për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Athinë, 26 prill 2018 (MIA) - Seanca në Gjykatën Supreme në Athinë, pas ankesës së parashtruar për e... më tepër...

"Titanik" shtyhet për më 2 maj, ende nuk ka vendim për përjashtimin e gjykatësve

"Titanik" shtyhet për më 2 maj, ende nuk ka vendim për përjashtimin e gjykatësve

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Seanca e sotme për lëndën "Titanik" të PSP-së është shtyrë pasi deri te... më tepër...

Promovim i botimit "Analizë juridike"

Promovim i botimit "Analizë juridike"

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Promovim i botimit "Analizë juridike" në kuadër të projektit "Përforcim... më tepër...

Seanca të reja për "Titanik" dhe "Tarifa"

Seanca të reja për "Titanik" dhe "Tarifa"

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e Pro... më tepër...

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Gjykimi për sulmin ndaj Selës do të vazhdojë në përvjetorin e ngjarjeve në Kuvend

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Video xhirime dhe fotografi nga ngjarjet e 27 prillit, do të shikohen n... më tepër...

Urko ka kërkuar nga Gruevski që të furnizohet me automjet të ri

Urko ka kërkuar nga Gruevski që të furnizohet me automjet të ri

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Gjykimi për lëndën "Tank" të PSP-së vazhdoi sot me dëshminë e Dejan Mit... më tepër...

Vazhdon gjykimi për sulmin ndaj Selës

Vazhdon gjykimi për sulmin ndaj Selës

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale sot vazhdon gjykimi i të akuzuarve për tentim për vr... më tepër...

Vazhdon gjykimi për lëndën "Tank"

Vazhdon gjykimi për lëndën "Tank"

Shkup, 25 prill 2108 (MIA) - Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për lëndën e PSP-s... më tepër...

Gjykimi për "Titanik 2", shtyhet për më 10 maj

Gjykimi për "Titanik 2", shtyhet për më 10 maj

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) -  Gjykimi për lëndën e PSP-së "Titanik 2" në lidhje me parregullsitë zgj... më tepër...

Filloi gjykimi për "Tinatik 2", Thaçi dhe Mijalkov erdhën në gjykatë

Filloi gjykimi për "Tinatik 2", Thaçi dhe Mijalkov erdhën në gjykatë

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi dhe ish-drejtori i DSK-së Sasho Mijalkov ... më tepër...

Thaçi dhe Mijallkov para  gjykatës për "Titanik2"

Thaçi dhe Mijallkov para gjykatës për "Titanik2"

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot është caktuar gjykimi për lëndën "Titanik2" të P... më tepër...

Seanca të reja gjyqësore për "Tarifa", "Trust", "Tinatik 2" dhe "Treqind"

Seanca të reja gjyqësore për "Tarifa", "Trust", "Tinatik 2" dhe "Treqind"

Shkup, 24 prill 2018 (MIA) - Në Gjykatën penale për sot janë caktuar seanca të reja për lëndët e PSP... më tepër...

Çavkov del nga paraburgimi me garanci në pronë të patundshme

Çavkov del nga paraburgimi me garanci në pronë të patundshme

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Këshilli penal pranë Gjykatës Themelore Shkup 1 sot ia hoqi masën e par... më tepër...

"Tanku" vazhdon më 25 prill

"Tanku" vazhdon më 25 prill

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Seanca e re për rastin "Tanku" që ka të bëjë me furnizimin e mercedesit... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...