• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Partitë politike

Urim i Mickoskit me rastin e 24 Majit

Urim i Mickoskit me rastin e 24 Majit

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Kryetari i partisë opozitare në vend VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski me ra... më tepër...

 
Ahmeti u takua me Met Pallmer nga Departamenti amerikan i Shtetit

Ahmeti u takua me Met Pallmer nga Departamenti amerikan i Shtetit

Shkup, 24 maj 2018 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Ali Ahmeti është takuar me... më tepër...

Gruevski në FB: Vijnë kohë më të mira

Gruevski në FB: Vijnë kohë më të mira

Shkup, 23 maj 2018 (MIA) - Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski u drejtu... më tepër...

LSDM: Me braktisjen e seancës kuvendore VMRO-DPMNE konfirmoi se është joserioze

LSDM: Me braktisjen e seancës kuvendore VMRO-DPMNE konfirmoi se është joserioze

Shkup, 23 maj 2018 (MIA) - Me braktisjen e seancës kuvendore VMRO-DPMNE konfirmoi se është joserioze... më tepër...

Mickoski: VMRO-DPMNE-ja nuk do të pranojë ndryshim të Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit

Mickoski: VMRO-DPMNE-ja nuk do të pranojë ndryshim të Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit

Shkup, 19 maj 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE mbetet në pozicionin e tij paraprak, ndërsa ky është se nuk do... më tepër...

Lëvizja Besa: “Republika e Maqedonisë të Ilindenit” është emërtim i pa pranueshëm për shqiptarët

Lëvizja Besa: “Republika e Maqedonisë të Ilindenit” është emërtim i pa pranueshëm për shqiptarët

Shkup, 19 maj 2018 (MIA) - Lëvizja Besa, duke qenë e vetëdijshme se çështja e zgjidhjes së kontestit... më tepër...

Mickovski: Qëndrimin për emrin do ta shprehim pas takimit të liderëve

Mickovski: Qëndrimin për emrin do ta shprehim pas takimit të liderëve

Ohër, 18 maj 2018 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski mbrëmë deklaroi se qëndrimi i pa... më tepër...

Sela: Nëse ka marrëveshje mes Maqedonisë dhe Greqisë, të shfrytëzohet momenti

Sela: Nëse ka marrëveshje mes Maqedonisë dhe Greqisë, të shfrytëzohet momenti

Ohër, 19 maj 2018 (MIA) - Ziadin Sela, lideri i Aleancës së Shqiptarëve, mbrëmë në Ohër tha se është... më tepër...

VMRO-DPMNE e përsëriti kërkesën për takim liderësh për bisedimet për emrin

VMRO-DPMNE e përsëriti kërkesën për takim liderësh për bisedimet për emrin

Shkup, 18 maj 2018 (MIA) - Ditëve të kaluara disa herë publikisht kemi kërkuar nga kryeministri Zaev... më tepër...

Takime të Mickoskit në Sofje me eurokomisarin Han dhe ministrin austriak Kurc dhe me njeriun e parë të KE-së Tusk

Takime të Mickoskit në Sofje me eurokomisarin Han dhe ministrin austriak Kurc dhe me njeriun e parë të KE-së Tusk

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickovski, në vigjilje të samitit të Pa... më tepër...

Protestë e VMRO-DPMNE-së para Qeverisë më 2 qershor

Protestë e VMRO-DPMNE-së para Qeverisë më 2 qershor

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE më 2 qershor në Shkup para Qeverisë së Republikës së Maqedonis... më tepër...

Lëvizja BESA: Besa do të jetë pjesë e qeverisë dhe do të menaxhojë me kulturën në vend

Lëvizja BESA: Besa do të jetë pjesë e qeverisë dhe do të menaxhojë me kulturën në vend

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, sonte mbajtën ... më tepër...

Lëvizja BESA: Familja është kujtesa kolektive e kombit

Lëvizja BESA: Familja është kujtesa kolektive e kombit

Shkup, 15 maj 2018 Lëvizja BESA dhe kryetari i saj Afrim Gashi, konform edhe përcaktimeve programor... më tepër...

PDSH: Bardhyl Dauti-ministër pa resor, Mitasin Beqiri-zëvendës ministër i Transportit në Qeverinë e rikonstruuar të Zaevit

PDSH: Bardhyl Dauti-ministër pa resor, Mitasin Beqiri-zëvendës ministër i Transportit në Qeverinë e rikonstruuar të Zaevit

Tetovë, 15 maj 2018 (MIA) - Bardhyl Dauti, si ministër pa resor i obliguar për investime të huaja, d... më tepër...

Thaçi: PDSH hyn në Qeveri me ministër pa portofol

Thaçi: PDSH hyn në Qeveri me ministër pa portofol

Tetovë, 15 maj 2018 (MIA) - Asambleja qendrore e PDSH-së sot në ndërtesën e vetëqeverisjes lokale në... më tepër...

Lëvizja Besa kërkon nga Qeveria sa më shpejt të fillojë me procesin e ndarjes të subvencioneve

Lëvizja Besa kërkon nga Qeveria sa më shpejt të fillojë me procesin e ndarjes të subvencioneve

Shkup, 15 maj 2018 Edhe përkundër faktit se Qeveria premtoi se subvencionet për bujqit që kultivojn... më tepër...

VMRO-DPMNE kërkon takim urgjent liderësh për negociatat për emrin

VMRO-DPMNE kërkon takim urgjent liderësh për negociatat për emrin

Shkup, 13 maj 2018 (MIA) - VMRO-DPMNE kërkon takim urgjent liderësh, që nesër, në të cilin kryeminis... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...