• A-
  • A
  • A+
E hënë, 22 Prill 2018, 

Mbrojte dhe siguri

Arrestohet një polic për shitje të drogës

Arrestohet një polic për shitje të drogës

Shkup, 21 prill 2018 (MIA) - Arrestohet një polic 40-vjeçar nga stacioni i policisë Bit Pazar për pr... më tepër...

 
Për gjashtë orë në Shkup sanksionohen 248 shoferë të dehur

Për gjashtë orë në Shkup sanksionohen 248 shoferë të dehur

Shkup, 21 prill 2018 (MIA) - Nga 726 shoferë që janë testuar për alkool në Shkup në periudhën prej o... më tepër...

Gjendet trupi i pajetë i një femre në ujërat e Liqenit të Ohrit

Gjendet trupi i pajetë i një femre në ujërat e Liqenit të Ohrit

Ohër, 21 prill 2018 (MIA) - Trupi i pajetë i një femre herët në mëngjes është gjetur në ujërat e Liq... më tepër...

Padi penale kundër një polici për tregti me drogë

Padi penale kundër një polici për tregti me drogë

Shkup, 21 prill 2018 (MIA) - Njësia për Trafikim të Paligjshëm të Drogave Narkotike dhe Armëve në Se... më tepër...

Shekerinska pret mbështetje pa rezervë nga SHBA-ja për pranimin e Maqedonisë në NATO

Shekerinska pret mbështetje pa rezervë nga SHBA-ja për pranimin e Maqedonisë në NATO

Shkup, 20 prill 2018 (MIA) - Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska pr... më tepër...

Disa persona të lënduar në një përleshje me grushte dhe sëpata në Strumicë

Disa persona të lënduar në një përleshje me grushte dhe sëpata në Strumicë

Shkup 20 prill 2018 (MIA) - Në Strumicë dje rreth orës 15:00 në rrugën "Slavço Stojmenski" është pri... më tepër...

Ambasadori Bejli do të mbajë ligjëratë në Akademinë ushtarake

Ambasadori Bejli do të mbajë ligjëratë në Akademinë ushtarake

Shkup, 20 prill 2018 (MIA) - Ligjëratë me temë "Siguria kombëtare dhe ndërkombëtare dhe marrëdhëniet... më tepër...

Një këmbësor 60-vjeçar është lënduar rëndë në Tetovë

Një këmbësor 60-vjeçar është lënduar rëndë në Tetovë

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Një këmbësor 60-vjeçar është lënduar rëndë dje në Tetovë kur në të u pë... më tepër...

Nga një kazino në Shkup janë vjedhur mbi 125 mijë denarë

Nga një kazino në Shkup janë vjedhur mbi 125 mijë denarë

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Dy persona të maskuar të panjohur kanë kryer grabitje në një kazino në ... më tepër...

Spasovski: Nuk ka informata për fluks të ri të emigrantëve

Spasovski: Nuk ka informata për fluks të ri të emigrantëve

Ohër, 19 prill 2018 (MIA) - Informacionet  dhe analizat e sigurisë momentalisht tregojnë se nuk ekzi... më tepër...

Spasovski e hapi Asamblenë e Përgjithshme të shefave të policive të shteteve nga EJL

Spasovski e hapi Asamblenë e Përgjithshme të shefave të policive të shteteve nga EJL

Ohër, 19 prill 2018 (MIA) - Zhvillimi profesional i policisë në rajon varet nga efikasiteti i masave... më tepër...

Është parashtruar raportim në PTHP kundër tre nxënëseve nga Negotina për shkak të dhunës

Është parashtruar raportim në PTHP kundër tre nxënëseve nga Negotina për shkak të dhunës

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Zyra e jashtme për punë kriminalistike Negotinë parashtroi raportim në ... më tepër...

Dy vëllezër nga Shkupi arrestohen për shkak të prodhimit dhe shitjes së drogave narkotike

Dy vëllezër nga Shkupi arrestohen për shkak të prodhimit dhe shitjes së drogave narkotike

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup, deri te Prokuroria Themelore Publi... më tepër...

DMSH në Krivollak do të asgjësojë mjete të gjetura shpërthyese

DMSH në Krivollak do të asgjësojë mjete të gjetura shpërthyese

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim sot do të kryejë aksion për asgjësim... më tepër...

Spasovski  në Asamblenë e Asociacionit të shefave të shërbimeve policore të EJL-së

Spasovski në Asamblenë e Asociacionit të shefave të shërbimeve policore të EJL-së

Ohër, 19 prill 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot do të marrë pjesë në... më tepër...

Maqedonia dhe Shqipëria e përforcojnë bashkëpunimin në mbrojtje

Maqedonia dhe Shqipëria e përforcojnë bashkëpunimin në mbrojtje

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Përmirësim të bashkëpunimit ushtarak dypalësh ekzistues në fushën e stë... më tepër...

Spasovski: Selektim i mirë i kuadrove dhe trajnime të vazhdueshme për ndërtimin e integritetit policor

Spasovski: Selektim i mirë i kuadrove dhe trajnime të vazhdueshme për ndërtimin e integritetit policor

Shkup, 18 prill 2018 (MIA) - Procesi reformues në polici, për çka ka të bëjë edhe një pjesë e Raport... më tepër...

Mozaik

Kejt Apton në fushatë të re për rroba banje

Kejt Apton është e angazhuar në reklamën e re të f...

Dhjetë fjali të mençura të thëna nga Nena Terezë

Nënë Tereza është konsideruar si një nga njerëzit ...

Restoranti i cili edhe ata pa të holla nuk i lë të uritur

Në qoftë se jemi të uritur, ndërsa nuk keni të hol...

Banania që kushtoi 930 funte

Një gabim i një supermarketi ka bërë një banane të...

Tina Tarner sjellë muzikal që pasqyron jetën e saj

Muzikantja e njohur Tina Tarner, ka realizuar një...