• A-
  • A
  • A+
E enjte, 24 Maj 2018, 

Ekologji

Shkupi dhe gjashtë komuna do të fitojnë mjete për sistemet e kanalizimit

Shkupi dhe gjashtë komuna do të fitojnë mjete për sistemet e kanalizimit

Shkup, 21 maj 2018 (MIA) - Mjete financiare do të fitojnë Qyteti i Shkupit dhe komunat Manastir, Shu... më tepër...

 
Fillon grant programi i Fondit për natyrë "Prespë-Ohër"

Fillon grant programi i Fondit për natyrë "Prespë-Ohër"

Shkup, 14 maj 2018 (MIA) - Me një ngjarje zyrtare sot në Shkup do të shënohet fillimi i grant progra... më tepër...

Pastrim i terreneve në Kodrën e Diellit

Pastrim i terreneve në Kodrën e Diellit

Shkup, 12 maj 2018 (MIA) - Në skiqendrën "Koda e Diellit" sot do të zbatohet aksion ekologjik që të ... më tepër...

Fillon realizimi i projektit "Të flasim për ndryshimet klimatike"

Fillon realizimi i projektit "Të flasim për ndryshimet klimatike"

Shkup, 7 maj 2018 (MIA) - Ndërmarrja e aksionit klimatik është një prej sfidave më të mëdha në polit... më tepër...

Ambasadorët e pastruan bregun e lumit Vardar

Ambasadorët e pastruan bregun e lumit Vardar

Shkup, 26 prill 2018 (MIA) - Nën moton "Pastro, Posto në Tuiter", sot u mbajt aksion ekologjik vulln... më tepër...

Liqeni i Kozjakut - bukuri dhe turp

Liqeni i Kozjakut - bukuri dhe turp

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Natyrë e shkëlqyer, peizazh piktoresk dhe e paprekur që të lë pa frymë,... më tepër...

Makraduli për vizitë të Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore

Makraduli për vizitë të Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore

Shkup, 25 prill 2018 (MIA) - Zëvendësministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Jani Mak... më tepër...

Organizatat joqeveritare në Tetovë kërkojnë më shumë gjelbërim në qytet

Organizatat joqeveritare në Tetovë kërkojnë më shumë gjelbërim në qytet

Tetovë, 24 prill 2018 (MIA) - Me qilim të gjelbër në sheshin e qytetit si dhe drunj dhe palma të bër... më tepër...

Çdo banor i Maqedonisë vitin e kaluar ka bërë nga 379 kilogramë mbeturina

Çdo banor i Maqedonisë vitin e kaluar ka bërë nga 379 kilogramë mbeturina

Shkup, 23 prill 2018 (MIA) - Gjatë vitit të fundit në Maqedoni është mbledhur 635.875 tonë mbeturina... më tepër...

Aksion për pastrim të liqenit Kozjak

Aksion për pastrim të liqenit Kozjak

Shkup, 22 prill 2018 (MIA) - Mbi 150 adhurues të natyrës dhe qytetarë të ndërgjegjshëm sot morën pje... më tepër...

Protestë kundër ndërtimit të deponisë rajonale në Debërcë, komunikacioni në ndërprerje

Protestë kundër ndërtimit të deponisë rajonale në Debërcë, komunikacioni në ndërprerje

Ohër, 22 prill 23018 (MIA) - Disa mijëра banorë nga pothuajse të gjithë fshatrat nga komuna e Debërc... më tepër...

"Eko -patrullë" do ta pastrojë Parkun e Qytetit

"Eko -patrullë" do ta pastrojë Parkun e Qytetit

Shkup, 22 prill 2018 (MIA) - Organizata ekologjike "Gou Grin" dhe Universiteti Ndërkombëtar Ballkani... më tepër...

Aksion për pastrimin e Kozjak me rastin e Ditës së Planetit Tokë

Aksion për pastrimin e Kozjak me rastin e Ditës së Planetit Tokë

Shkup, 22 prill 2018 (MIA) - Aksion për pastrimin e liqenit Kozjak, me rastin e Ditës së Planetit To... më tepër...

Ekologët kërkojnë nga kryeministri ndalim të të gjitha aktiviteteve ndërtimore në rajonin e Ohrit

Ekologët kërkojnë nga kryeministri ndalim të të gjitha aktiviteteve ndërtimore në rajonin e Ohrit

Ohër, 20 prill 2018 (MIA) - Disa shoqata ekologjike i dërguan shkresë kryetarit të Qeverisë, Zoran Z... më tepër...

Tribunë për mbrojtjen e Malit Sharr

Tribunë për mbrojtjen e Malit Sharr

Shkup, 19 prill 2018 (MIA) - Në Vrapçishtë sot do të mbahet tribunë me temë ""Krijim i vizionit të p... më tepër...

Maqedonia dhe Kosova do të bashkëpunojnë në ekologji

Maqedonia dhe Kosova do të bashkëpunojnë në ekologji

Shkup, 17 prill 2018 (MIA) - Problemet me ajrin, ujërat dhe biodiversiteti ishin temat kryesore për ... më tepër...

Në Prilep promovohet programi i BE-së dhe UNDP-së për mbrojtje të 17 lokacioneve natyrore

Në Prilep promovohet programi i BE-së dhe UNDP-së për mbrojtje të 17 lokacioneve natyrore

Prilep, 28 mars 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian do të financojë 17 projekte në Maqedoni me gjithsej k... më tepër...

Mozaik

Era Istrefi, Niki Xhem dhe Uill Smith do ta këndojnë himnin e botërorit

Organizatorët e Kampionatit botëror të futbollit e...

Hali Beri do të luajë në "Xhon Uik 3"

Hali Beri dhe Anxhelika Hjuston i janë bashkuar ek...

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...