• A-
  • A
  • A+
E hënë, 22 Prill 2018, 

Rajon

Shkrumbohet fabrika e riciklimit të mbetjeve në Tiranë (video)

Shkrumbohet fabrika e riciklimit të mbetjeve në Tiranë (video)

Tiranë, 22 prill 2018 (MIA) - Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë riciklimi mbetjesh në Mëzes ... më tepër...

 
Shqipëria këtë sezon turistik më e pastër

Shqipëria këtë sezon turistik më e pastër

Tiranë, 21 prill 2018 (MIA) - Gjatë gjithë sezonit turistik Shqipëria do të jetë shumë më e pastër, ... më tepër...

DASH jep alarmin për korrupsionin në Shqipëri

DASH jep alarmin për korrupsionin në Shqipëri

Tiranë, 21 prill 2016 (MIA) - Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes, ë... më tepër...

DASH: Kosova përballet me korrupsion e ndërhyrje në drejtësi

DASH: Kosova përballet me korrupsion e ndërhyrje në drejtësi

Prishtinë, 21 prill 2018 (MIA) - Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se problemet kryesore të të d... më tepër...

"Novosti": Nëse Kuvendi në Prishtinë e miraton platformën, Beogradi nuk do të qëndrojë më në tavolinë

"Novosti": Nëse Kuvendi në Prishtinë e miraton platformën, Beogradi nuk do të qëndrojë më në tavolinë

Beograd, 21 prill 2018 (MIA) - Nëse Kuvendi në Prishtinë e miraton platformën e qeverisë, në të cilë... më tepër...

Dy fëmijë shqiptarë zhduken në mënyrë të mistershme në Gjermani, gjenden tek xhaxhai i tyre

Dy fëmijë shqiptarë zhduken në mënyrë të mistershme në Gjermani, gjenden tek xhaxhai i tyre

Berlin, 21 prill 2018 (MIA) - Dy fëmijë shqiptarë janë zhdukur në mënyrë të mistershme në Gjermani. ... më tepër...

Shpend Maxhuni, drejtor i ri i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë

Shpend Maxhuni, drejtor i ri i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë

Prishtinë, 20 prill 2018 (MIA) -  Në Propozim të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe me pajtim t... më tepër...

Vazhdon të rritet numri i emigrantëve të rinj në ishujt në Detin Egje

Vazhdon të rritet numri i emigrantëve të rinj në ishujt në Detin Egje

Athinë, 20 prill 2018 (MIA) - Numri i emigrantëve dhe refugjatëve, të cilët mbërrijnë në ishujt grek... më tepër...

Parlamenti turk miratoi mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në qershor

Parlamenti turk miratoi mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në qershor

Ankara, 20 prill 2018 (MIA) - Parlamenti turk sot e miratoi propozimin e presidentit të Turqisë, Rex... më tepër...

Kajmakxhi: KE-ja është e padrejtë me Turqinë

Kajmakxhi: KE-ja është e padrejtë me Turqinë

Bruksel, 20 prill 2018 (MIA) - Ambasadori turk në Bashkimin Evropian, Faruk Kajmakxhi sot deklaroi s... më tepër...

Thaçi dhe Haradinaj emëruan drejtorin e ri të AKI-së

Thaçi dhe Haradinaj emëruan drejtorin e ri të AKI-së

Prishtinë, 20 prill 2018 (MIA) -  Presidenti dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ... më tepër...

Haradinaj i dorëzon Thaçit platformën për dialogun me Serbinë

Haradinaj i dorëzon Thaçit platformën për dialogun me Serbinë

Prishtinë, 20 prill 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i dorëzoi sot  presidentit ... më tepër...

Eurozona dhe FMN-ja mendojnë për shlyerjen e borxhit të Greqisë

Eurozona dhe FMN-ja mendojnë për shlyerjen e borxhit të Greqisë

Uashington, 20 prill 2018 (MIA) - Shefi i eurogrupit Mario Senteno deklaroi se Eurozona dhe Fondi mo... më tepër...

Për Samitin në Sofje shumë çështje të hapura për organizatorin

Për Samitin në Sofje shumë çështje të hapura për organizatorin

Bruksel, 20 prill 2018 (MIA) - Bullgaria përgatit koreografi të komplikuar për Samitin vijues BE-Bal... më tepër...

Rumunia e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

Rumunia e zhvendos ambasadën e saj nga Tel Avivi në Jerusalem

Bukuresht, 20 prill 2018 (MIA) - Qeveria rumune solli vendim  për zhvendosjen e ambasadës së saj në ... më tepër...

Belgjika u bëri thirrje shqiptarëve të mos kërkojnë azil në atë vend

Belgjika u bëri thirrje shqiptarëve të mos kërkojnë azil në atë vend

Bruksel, 20 prill 2018 (MIA) -  Sekretari shtetëror belg për Azil dhe Migrim Teo Franken u bëri thir... më tepër...

SHBA-ja dyshon në aftësinë e Turqisë të organizojë zgjedhje korrekte në gjendje të jashtëzakonshme

SHBA-ja dyshon në aftësinë e Turqisë të organizojë zgjedhje korrekte në gjendje të jashtëzakonshme

Uashington, 20 prill 2018 (MIA) - SHBA-ja shprehu dyshim në aftësinë e Turqisë të organizojë zgjedhj... më tepër...

Mozaik

Kejt Apton në fushatë të re për rroba banje

Kejt Apton është e angazhuar në reklamën e re të f...

Dhjetë fjali të mençura të thëna nga Nena Terezë

Nënë Tereza është konsideruar si një nga njerëzit ...

Restoranti i cili edhe ata pa të holla nuk i lë të uritur

Në qoftë se jemi të uritur, ndërsa nuk keni të hol...

Banania që kushtoi 930 funte

Një gabim i një supermarketi ka bërë një banane të...

Tina Tarner sjellë muzikal që pasqyron jetën e saj

Muzikantja e njohur Tina Tarner, ka realizuar një...