• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Biznes

Hotelierët kërkojnë kontroll më të madh të objekteve të pa kategorizuara për akomodim

Hotelierët kërkojnë kontroll më të madh të objekteve të pa kategorizuara për akomodim

Shkup, 21 maj 2018 (MIA) - Organet inspektuese të angazhohen më shumë dhe të kryejnë kontroll të num... më tepër...

 
Kuvend vjetor të Shoqatës Ekonomike Maqedoni-Gjermani

Kuvend vjetor të Shoqatës Ekonomike Maqedoni-Gjermani

Shkup, 21 maj 2018 (MIA) - Shoqata ekonomike Maqedoni-Gjermani me 201 kompani të anëtarësuara edhe m... më tepër...

Çmimet e naftës në nivelin më të lartë në 3,5 vitet e fundit

Çmimet e naftës në nivelin më të lartë në 3,5 vitet e fundit

Londër, 21 maj 2018 (MIA) - Çmimet e naftës arritën nivelin më të lartë në 3,5 vitet e fundit,  si p... më tepër...

FAO: Bletët duhet të mbrohen për ardhmërinë e ushqimit tonë

FAO: Bletët duhet të mbrohen për ardhmërinë e ushqimit tonë

Shkup, 20 maj 2018 (MIA) - Organizata për ushqim dhe bujqësi të KB-së (FAO) me rastin e Ditës së par... më tepër...

Takim i ministrit Nikollovski me drejtorin e përgjithshëm të FAO-s

Takim i ministrit Nikollovski me drejtorin e përgjithshëm të FAO-s

Shkup, 20 maj 2018 (MIA) - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollov... më tepër...

Mandati i Bogovit skadon nesër, propozimi për Angelovska-Bezhovska para deputetëve

Mandati i Bogovit skadon nesër, propozimi për Angelovska-Bezhovska para deputetëve

Shkup, 20 maj 2018 (MIA) - Nesër skadon mandati shtatëvjeçar i guvernatorit të Bankës Popullore të R... më tepër...

Mbi 130 milionë euro deri nga fundi i vitit të qasshme për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Mbi 130 milionë euro deri nga fundi i vitit të qasshme për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Shkup, 20 maj 2018 (MIA) - Ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme deri nga fundi i vitit do t'u jepen në... më tepër...

Zaev-Angjushev: Investimet në vend inkurajojnë dhe e lëvizin ekonominë para

Zaev-Angjushev: Investimet në vend inkurajojnë dhe e lëvizin ekonominë para

Shkup, 19 maj 2018 (MIA) - Investimet e vendit inkurajojnë dhe e lëvizin ekonominë para, vlerësoi kr... më tepër...

Tevdovski: Kompanitë kanë marrë mbi 120 milionë euro nga kthimi i TVSH-së

Tevdovski: Kompanitë kanë marrë mbi 120 milionë euro nga kthimi i TVSH-së

Shkup, 19 maj 2018 (MIA) - Është përmirësuar pagesa e të ardhurave pothuajse tek të gjitha shkallët ... më tepër...

Me prodhim të përbashkët turistik, deri në numër më të madh të turistëve në rajon

Me prodhim të përbashkët turistik, deri në numër më të madh të turistëve në rajon

Shkup, 18 maj 2018 (MIA) - Maqedonia, Serbia dhe Mali i Zi do të bashkëpunojnë në tërheqjen e turist... më tepër...

Zaev: Forumi ekonomik i Vjenës, rast i mirë që të afirmohen lidhjet mes ekonomisë dhe biznesit me politikën

Zaev: Forumi ekonomik i Vjenës, rast i mirë që të afirmohen lidhjet mes ekonomisë dhe biznesit me politikën

Shkup, 18 maj 2018 (MIA) - Iniciativat dhe projektet e përbashkëta të vendeve nga Ballkani Perëndimo... më tepër...

Ministrat e Ekonomisë të Maqedonisë dhe Bullgarisë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim

Ministrat e Ekonomisë të Maqedonisë dhe Bullgarisë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim

Sofje, 18 maj 2018 (MIA) - Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe ministrja e Energjisë e Republ... më tepër...

Tevdovski në Sofje në Konferencën "Barazia është e rëndësishme"

Tevdovski në Sofje në Konferencën "Barazia është e rëndësishme"

Sofje, 16 maj 2018 (MIA) - Ministri i Financave, Dragan Tevdovski sot mbajti fjalim në konferencën "... më tepër...

Anita Angellovska - Bezhovska propozimi i ri për guvernatore të BPRM-së

Anita Angellovska - Bezhovska propozimi i ri për guvernatore të BPRM-së

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Anita Angellovska - Bezhovska, zëvendësguvernatore aktuale në BPRM është ... më tepër...

Analiza e Uestminster: Paga mesatare në administratën publike nga 18.174 deri në 90.215 denarë

Analiza e Uestminster: Paga mesatare në administratën publike nga 18.174 deri në 90.215 denarë

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Nga 18.174 denarë te nëpunësit shtetërorë të administratës në Sekretariat... më tepër...

Është miratuar amendament i Ligjit për energjetikë për mbrojtje shtesë të konsumatorëve dhe përmirësim të shërbimeve

Është miratuar amendament i Ligjit për energjetikë për mbrojtje shtesë të konsumatorëve dhe përmirësim të shërbimeve

Shkup, 14 maj 2018 (MIA) - Mbrojtje më e madhe e konsumatorëve dhe shfrytëzuesve të sistemeve për ba... më tepër...

Zaev në takim me përfaqësues të bankës KFV

Zaev në takim me përfaqësues të bankës KFV

Shkup, 14 maj 2018 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev dhe përfaqësues të zyrës  së KFV-së gjermane në S... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...