• A-
  • A
  • A+
E martë, 22 Maj 2018, 

Kulture

Promovimi i hapësirave të reja të bibliotekës së Muzeut Arkeologjik të Maqedonisë

Promovimi i hapësirave të reja të bibliotekës së Muzeut Arkeologjik të Maqedonisë

Shkup, 18 maj 2018 (MIA) - Muzeu Arkeologjik i Maqedonisë sot do t'i promovojë hapësirat e reja të b... më tepër...

 
Ekspozitë e grafistit Fatmir Kripa në Muzeun e Qytetit të Shkupit

Ekspozitë e grafistit Fatmir Kripa në Muzeun e Qytetit të Shkupit

Shkup, 17 maj 2018 (MIA) - Në Muzeun e Qytetit të Shkupit sonte do të mbahet ekspozitë e grafistit F... më tepër...

Koncert i virtuozit kinez Ning Feng me Filarmoninë e Maqedonisë

Koncert i virtuozit kinez Ning Feng me Filarmoninë e Maqedonisë

Shkup, 17 maj 2018 (MIA) - Filarmonia e Maqedonisë sonte do ta mbajë koncertin e vet simfonik "Ning ... më tepër...

Agjencia e filmit nënshkroi marrëveshje për bashkëpunim rajonal dhe evropian

Agjencia e filmit nënshkroi marrëveshje për bashkëpunim rajonal dhe evropian

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për filmit të Maqedonisë, Gorjan Tozia dhe drejtores... më tepër...

Allagjozovski: Kush do që të jetë ministër, agjenda reformuese e Ministrisë do të vazhdojë

Allagjozovski: Kush do që të jetë ministër, agjenda reformuese e Ministrisë do të vazhdojë

Kumanovë, 16 maj 2018 (MIA) - Pa dallim kushdo që të jetë ministër i ardhshëm, kjo do të jenë politi... më tepër...

Koncert i pianistes Dunja Ivanova

Koncert i pianistes Dunja Ivanova

Shkup, 16 maj 2018 (MIA) - Pianistja Dunja Ivanova sonte do të mbajë koncert në Sallën kamertale të ... më tepër...

Pauli Tapio nga Finlanda fitues i çmimit "Urat e Strugës"

Pauli Tapio nga Finlanda fitues i çmimit "Urat e Strugës"

Shkup, 15 maj 2018 (MIA) - Poeti finlandez Pauli Tapio për librin "Harabelat dhe koha" (Varpuset ja ... më tepër...

Shkupi nikoqir i Asamblesë së përgjithshme të projektit evropian "ROK"

Shkupi nikoqir i Asamblesë së përgjithshme të projektit evropian "ROK"

Shkup, 14 maj 2018 (MIA) - Qyteti i Shkupit prej sot e deri të mërkurën do të jetë nikoqir i Asamble... më tepër...

Promovohet libri "Bisedime me Omer Kaleshin. Shkup-Stamboll-Paris"

Promovohet libri "Bisedime me Omer Kaleshin. Shkup-Stamboll-Paris"

Shkup, 14 maj 2018 (MIA) - Një libër interesant për një person edhe më interesant - Omer Kaleshi ësh... më tepër...

Valmir Aziri hapi dje Takimet poetike të Sharrit

Valmir Aziri hapi dje Takimet poetike të Sharrit

Tetovë, 13 maj 2018 (MIA) - Sekretari shtetëror në Ministrinë e Kulturës, Valmir Aziri hapi dje mani... më tepër...

Ekspozitë për 100-vjetorin e lindjes së Ibrahim Kodrës

Ekspozitë për 100-vjetorin e lindjes së Ibrahim Kodrës

Shkup, 10 maj 2018 (MIA) - Galeria Kombëtare e Maqedonisë  (GKM) sonte në Çifte Hamam prej orës 20:0... më tepër...

Ndërroi jetë aktori Salaetin Bilall

Ndërroi jetë aktori Salaetin Bilall

Shkup, 11 maj 2018 (MIA) - Pas një sëmundje të gjatë, në moshën 76 vjeçare, ndërroi jetë aktori Sala... më tepër...

Fillon" Shkupi Kreativa 2018"

Fillon" Shkupi Kreativa 2018"

Shkup, 11 maj 2018 (MIA) - Ekspozita, revy mode dhe instalacione, punëtori, forume, ligjërata, preza... më tepër...

Edicioni i shtatë i "Shkupi Kreativa 2018" nga 11 deri më 13 maj

Edicioni i shtatë i "Shkupi Kreativa 2018" nga 11 deri më 13 maj

Shkup, 10 maj 2018 (MIA) - Ekspozita, revy mode dhe instalacione, punëtori, forume, ligjërata, preza... më tepër...

GKM do të hapë ekspozitë të Ibrahim Kodrës me rastin e 100-vjetorin e lindjes së tij

GKM do të hapë ekspozitë të Ibrahim Kodrës me rastin e 100-vjetorin e lindjes së tij

Shkup, 10 maj 2018 (MIA) - Galeria Kombëtare e Maqedonisë  (GKM) të shtunën prej orës 20:00 në Çifte... më tepër...

Në Çifte Hamam ekspozitë "100 vite nga lindja e Ibrahim Kodrës"

Në Çifte Hamam ekspozitë "100 vite nga lindja e Ibrahim Kodrës"

Shkup, 10 maj 2018 (MIA) - Galeria Kombëtare e Maqedonisë në kuadër të shënimit të  70 vjetorit të t... më tepër...

Promovim i librit "Do Re Mi Fa Sole" nga Aki Nuredini

Promovim i librit "Do Re Mi Fa Sole" nga Aki Nuredini

Shkup, 10 maj 2018 (MIA) - Në suaza të Mbrëmjeve Operistike të Majit sonte nga ora 20 do të promovoh... më tepër...

Mozaik

Beqari i përjetshëm Hju Grant martohet në moshën 57-vjeçare

Aktori Hju Grant, të cilin e konsideronin si një n...

Thaçi i dha pasaportë diplomatike Majlinda Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dha sot pasap...

Katër sëmundjet që i shëron Agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vë...

Bebe Rexha do të performojë në finalen e “American Idol”

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha do të perf...

Princi Çarls do ta dërgojë Meganin në altar

I ati i dhëndrit, princi britanik Çarls do ta dërg...