Svet.SlajderЕвропа

Спутник В наскоро ќе се произведува во Србија, Иран и Италија

Производство на руска вакцина против коронавирусот Спутник В наскоро ќе се организира во Србија и Иран, а во фабриката Адиене Фарма и Биотек во Италија за неколку месеци, соопшти денеска Кирил Дмитриев, извршен директор на рускиот Фонд за директни инвестиции (РДИФ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close