0_Македонија.ПорталПолитика

Спроведена постапка за порамнување против службени лица кои не поднеле Годишен извештај за имплементација на Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер

Агенцијата за заштита на правото на слободен пристап до информациите од јавен карактер, соопшти дека во изминатите две седмици, ја спровела првата фаза од прекршочната постапка, поведена против службените лица за посредување со информации од јавен карактер кои не поднеле Годишен извештај за имплементација на Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер во 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close