Дописници МКДОпштински вести

Спроведена акцијата „Чисто, како Лешница после нас“ на тетовски ПК „Јелак“

Околу стотина планинари од повеќе градови учествуваа на денешната акцијата „Чисто, како Лешница после нас“ во организација на планинарскиот клуб „Јелак“ од Тетово, во месноста кој важи за еден од најубавите и најпрепознатливи делови од Шар Планина.  

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close