0_Web_АктуелноВидеоДописници МКДОпштински вести

Спречено ширење на пожар во атарот на виничкото село Лески

Доцна попладнево во атарот на виничкото село Лески избувна пожар, предизвикан од горењето на органските материи на депонијата за комунален отпад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close